„Šiandien kiekvienas G-20 valstybės vadovas pritarė istoriniam susitarimui dėl naujų tarptautinių apmokestinimo taisyklių, įskaitant visuotinį minimalų mokestį, kuris padarys galą žalingoms lenktynėms, kas nustatys mažesnį pelno mokestį“, – pareiškė ji.
Tarpininkaujant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) pasiektą susitarimą, kuris leis užtikrinti sąžiningesnį tarptautinių bendrovių apmokestinimą ir tarptautinėms korporacijoms nustatyti minimalų 15 proc. mokestį, jau pasirašė 136 šalys, kurioms kartu tenka daugiau kaip 90 proc. pasaulinio bendrojo vidaus produkto (BVP).
Susitarimas turėtų įsigalioti 2023 metais, tačiau šis terminas dar gali pasikeisti, ypač dėl kai kurių JAV įstatymų leidėjų nusistatymo, nes pirmasis reformos ramstis, į kurį įtraukta nuostata, jog bendrovės turi būti apmokestinamos ten, kur jos uždirba savo pelną, o ne vien ten, kur yra įsikūrusi jų būstinė, JAV Kongrese sulaukė didžiulio pasipriešinimo.
Šia reforma siekiama padaryti galą didžiųjų korporacijų, tokių kaip „Google“, „Amazon“, „Facebook“ ir „Apple“, praktikai nukreipti pelną į mažų mokesčių šalis siekiant kuo labiau sumažinti mokamų mokesčių sumas.