• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turkijoje jau kurį laiką tęsiasi tiek politiniai neramumai, tiek vyksta teroristiniai išpuoliai, o praeitą savaitę nusitaikyta ir į kurortus – Nicą Prancūzijoje. Renkantis šalį, Lietuvos gyventojams pasiūlomi ir saugesni variantai, tačiau šie tokio populiarumo nesulaukia.

Turkijoje jau kurį laiką tęsiasi tiek politiniai neramumai, tiek vyksta teroristiniai išpuoliai, o praeitą savaitę nusitaikyta ir į kurortus – Nicą Prancūzijoje. Renkantis šalį, Lietuvos gyventojams pasiūlomi ir saugesni variantai, tačiau šie tokio populiarumo nesulaukia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neįmanoma nuspėti, kur kas nors gali vykti šiuo metu. Tuo labiau, kad patys teroristai grasino, jog populiariausiuose Europos kurortuose išpuoliai gali įvykti. Visgi pakliūti į teroristinį išpuolį yra maža tikimybė, o dažniausiai tie išpuoliai būna vienkartiniai. Iš tiesų niekur negalime jaustis saugūs šiuo metu, nes terorizmas pati didžiausia grėsmė ir visi turėtų to bijoti, nes neįmanoma visiškai apsisaugoti. Išpuolis Nicoje tai įrodymas“, – komentuoja kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas – Makalius.

REKLAMA

Kelionių organizatoriai įsitikinę, kad labiau derėtų pasisaugoti keliaujant į didmiesčius, mat čia teroristiniai išpuoliai dažnesni.

„Natūralu, kad kai įvykiai šviežūs, visi labai atidžiai stebi kas vyksta. Tačiau į Turkiją nelabai baugščiai žiūrima, nes įvykiai susiję su valdžia ir didžiaisiais miestais Ankara ir Stambulu. Kalbant apie Nicą, truputėlį daugiau žmonės bijo. Kita vertus, patariama šiek tiek vengti susibūrimo vietų, kur vyksta didelės šventės ar renginiai“, – sako „Kelionių akademijos“ direktorius Donatas Kireilis.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlomos saugesnės alternatyvos didžiulio susidomėjimo nesulaukia

Nors pasirenkančiųjų keliones į Turkijos kurortus skaičius nemažėja, žmogui norinčiam saugumo siūlomi kiti kurortai. Tačiau, šios tokio populiarumo nesusilaukia. Kelionių organizatoriai pastebi, kad tam turi įtakos vyraujantys stereotipai apie pabėgėlius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Graikija yra labai rami, o ir salos aplink visiškai ramios, tačiau kai kuries žmonės bijo pabėgėlių. Jie tikrai nėra nei nužudę turistų, o ir patys bijo kitiems į akis pasižiūrėti. Manau, kad Graikijos salose jų net nebėra. Žmonėms, kurie netiki kad Graikija yra nuostabi šalis atostogoms, tada siūlau Bulgariją. Ten visiškai ramu, tik gal ne tokie nuostabūs vaizdai kaip Graikijoje ar Turkijoje. Bet yra žemos kainos, daugėja viešbučių su įskaičiuota maitinimo sistema“, – svarsto R. Širvinskas.

REKLAMA

D. Kireilis pastebi, kad tam tikrą teroristinių išpuolių lygį pasiekus, žmonės pradeda kreipti dėmesį ir į saugumą. Pasak jo, palyginti su praeitais metais stebimas turistų į Prancūziją srauto sumažėjimas. Ieškantiems saugumo, jis rekomenduoja Bulgariją arba Kretą.

„Turbūt dėl to, kad per Kretą yra sąlyginai mažas pabėgėlių srautas. Bulgarijoje nėra pabėgėlių srauto ir tos šalys nėra įsitraukusios į kokius aiškinimusis ar pareiškimus dėl teroristinių išpuolių“, – sako D. Kireilis.

REKLAMA

Visgi jis pastebi, kad noras atostogauti Turkijoje saugumo poreikį nugali.

„Bulgarijos kainos ir kokybės santykis yra ne toks geras kaip Turkijos. Kainos panašios, bet kokybės atžvilgiu Bulgarijos viešbučiai nusileidžia. Tad Bulgariją renkasi nebent dėl saugumo pojūčio. Turkijos kurortai yra smarkiai saugomi, ten pakankamai daug turistų, tikrinamos mašinos, nes suprantama, kad turizmas yra tai, iš ko jie pragyvena“, – informuoja D. Kireilis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia grėsmė Turkijoje – atšaukti skrydžiai?

Esant neramumams Turkijoje, kelionių organizatoriai įsitikinę, kad kurortai – daugiau mažiau saugūs. Mat pagrindiniu taikiniu tampa didieji miestai, o ir politinis perversmas vyksta ne kurortuose. Susidomėjimas neramumų kamuojama šalimi sumažėja tik laikinai.

REKLAMA

„Natūralu, kad yra baimės kai kas vyksta ar yra išpuoliai tuo laiku susidomėjimas ta šalimi susimažėja, bet po kurio laiko atsistato. Dabar grėsmės yra visoje Europoje, ypatingai toje Europos dalyje, kur pakankamai mišri populiacija ir didelis žmonių kiekis didžiuosiuose miestuose“, – teigia D. Kireilis. Pasak R. Širvinsko, didžiausia grėsmė kokia galėtų būti, tai atšaukti skrydžiai.

REKLAMA

„Tai, kad žmonės pradėjo panikuoti, o Užsienio reikalų ministerija (URM) nerekomenduoja keliauti į Turkiją, manau, kad didesnė grėsmė terorizmas nei politinis perversmas. Vis dėlto tikrai populiariausia kryptis išlieka Turkija. Kiekvieną dieną maždaug puse tūkstančio keliautojų vyksta į Turkiją ir išpuoliai Turkijoje kurortuose dar nevyko, tikiuosi jų ir nebus. Negaliu sakyti, kad ramiai galima išvykti į kurortus, bet tikrai galima vykti. Ramiai dabar niekur negalima, nes visos kelionės yra rizika. Nemanau, kad turėtume sustoti keliauti ir užsidaryti, išsigąsti, pasiduoti jiems“, – komentuoja R. Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Novaturo“ atstovė Dovilė Zapkutė informuoja, kad turistų srautas į Turkiją palyginti su pernykščiu sezonu yra išaugęs 6 proc., o kurortinės zonos yra dideliu atstumu nutolusios nuo įvykių epicentrų.

Tačiau domintis ar vykstantys neramumai turėjo įtakos kainodarai, požiūriai išsiskyrė. Pasak R. Širvinsko, kadangi Rusijoje vėl duotas leidimas vykdyti skrydžius, Rusijos turistai masiškai pradėjo keliauti į Turkiją ir užpildyti viešbučius, tad rugpjūčio mėnesio kelionių kainos net išaugo.

REKLAMA

Tuo tarpu D. Zapkutė komentuoja, kad rusų turistų srauto sumažėjimas lėmė ir kelionių į Turkiją kainos sumažėjimą.

„Turkija šią vasarą yra kainų lyderė. Ir tai yra viena priežasčių, kodėl lietuvaičių susidomėjimas šia kryptimi nemenksta”, – sako ji.

URM vis dar rekomenduoja nevykti į tam tikrus Turkijos regionus, ypač į Ankarą ir Stambulą, o vykstantiems rekomenduoja atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje ir palaikyti ryšį su savo kelionių operatoriumi ir/ar oro linijų bendrove.

„Šiuo metu Turkijoje esančius Lietuvos piliečius raginame vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius. Taip pat rekomenduojame atidžiai sekti ir vadovautis vietos valdžios institucijų rekomendacijomis ir nurodymais. URM duomenimis, Ankaros ir Stambulo Atatiurko oro uostai veikia įprastu režimu, išskyrus skrydžius į JAV“, – informavo URM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų