Štai portalo tv3.lt skaitytoja Raimonda pasakojo, kad dar balandžio mėnesį deklaravo pajamas, tačiau problemos dėl permokos tęsiasi iki šiol.
„Deklaravusi pajamas, gavau pranešimą, kad man bus grąžinta permoka. Netrukus į sąskaitą įkrito 100 eurų.
Maniau, kad pajamų deklaravimą teks prisiminti tik kitais metais. Tačiau neseniai sulaukiau VMI skambučio. Darbuotoja pranešė, kad VMI duomenys nesutapo su „Sodros“ duomenimis. Todėl VMI turiu sumokėti 150 eurų“, – pasakojo moteris.
Ji piktinosi, kad įstaigos tarpusavyje nesusitaria, o dėl visko kaltas lieka žmogus.
„Nesuprantu, kam reikėjo tuos pinigus man pervesti, jeigu dabar juos nori atimti. Juk įstaigos galėjo ramiai viską peržiūrėti, suskaičiuoti ir tada pranešti, kiek turiu pinigų sumokėti ar kiek man sumokės“, – stebėjosi Raimonda.
Tuo metu kitą portalo tv3.lt skaitytoja Agnė pasakojo, kad VMI liko skolinga patikslinusi deklaracijos duomenis.
„Pajamas deklaravau balandžio mėnesį, netrukus sulaukiau pranešimo, kad mano deklaracija netiksli. Ją patikslinau ir sulaukiau pranešimo, kad VMI turiu sumokėti 100 eurų.
Iš pradžių šios sumos tikrai nebuvo, tačiau, patikslinus duomenis, ji atsirado“, – piktinosi moteris.
Patikslinus duomenis, permoka gali sumažėti
VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis skaičiavo, kad, naujausiais duomenimis, pajamų mokesčio deklaracijas privalėjusių pateikti, tačiau pareigos vis dar neatlikusių yra kiek daugiau nei 51 tūkst.
„Patikslinus pajamų mokesčio deklaraciją, gyventojų pajamų mokestis (GPM) perskaičiuojamas, todėl, pavyzdžiui, deklaravus papildomas apmokestinamąsias pajamas arba pašalinus dalį ar visas deklaruotas išlaidas, kurioms netaikoma GPM įstatymo lengvata, gali susidaryti ir mokėtina pajamų mokesčio suma.
Taigi, jei gyventojui buvo apskaičiuota pajamų mokesčio permoka, tai patikslinus pajamų mokesčio deklaraciją — permoka gali sumažėti, arba permoka ir mokėtina suma gali susilyginti iki 0 eurų, žinoma, gali susidaryti ir mokėtina GPM suma. Viską lemia patikslintos informacijos pobūdis“, – komentavo specialistas.
Skaičiuoja delspinigius
Jei gyventojas turi pareigą deklaruoti pajamas, tačiau to nepadaro laiku — VMI pirmiausia išsiunčia priminimus.
Prieš vykdant išieškojimo veiksmus, VMI visada informuoja apie susidariusią nepriemoką per Mano VMI, o nesinaudojantiems e. paslaugomis pranešimai išsiunčiami klasikiniu paštu.
VMI primena, kad gyventojai išsamią savo permokų ir nepriemokų informaciją visada gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI.
Gyventojui susidūrus su finansiniais sunkumais ir neturint galimybės sumokėti visą nepriemokos sumą, galima kreiptis į VMI ir išdėstyti mokėtiną sumą dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS).
Atkreipiamas dėmesys, kad sudariusiems MPS yra taikomos 0,01 proc. palūkanos. Nesudarius MPS ar nesumokėjus GPM, teisės aktų nustatyta tvarka nesumokėta suma gali būti nuskaičiuota nuo banko sąskaitos. Už kiekvieną pradelstą sumokėti dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai.
Už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą, pagal teisės aktų nuostatas, gali būti pritaikyta ir administracinė atsakomybė.
Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose — tik su išankstine rezervacija.