• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį nusprendė leisti karo pabėgėliams iš Ukrainos dvejus metus dirbti Lietuvoje nemokant šalies kalbos.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė leisti karo pabėgėliams iš Ukrainos dvejus metus dirbti Lietuvoje nemokant šalies kalbos.

REKLAMA

„Tikrai labai svarbus nutarimo pakeitimas nes šio labai sudėtingu laikotarpiu, kuomet karo pabėgėlių skaičius vis auga, mes turime kuo greičiau sudaryti sąlygas ukrainiečiams geriau jaustis Lietuvoje ir taip pat kuo greičiau įsilieti į mūsų darbo rinką“, – Vyriausybės posėdyje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Siūloma, kad valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos būtų netaikomos šiems asmenims dvejus metus nuo laikinosios apsaugos Lietuvos Respublikoje suteikimo“, – pridūrė ji.

Kaip teikime nurodė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, dvejų metų laikotarpis yra pakankamas terminas ukrainiečiams išmokti valstybinę kalbą.

REKLAMA
REKLAMA

Teikime pabrėžiama, kad ši nuostata bus taikoma tiek tiems asmenims, kuriems yra suteikta laikinoji apsauga, tiek tiems, kuriems buvo suteikta, tačiau asmenys procese bus įgavę naują statusą, pavyzdžiui, leidimą dirbti Lietuvoje.

REKLAMA

Sprendimas priimamas siekiant greičiau ir sklandžiau integruoti ukrainiečius į darbo rinką.

„Atkreipiame dėmesį į tai, kad priimant į darbą asmenis, nemokančius valstybinės kalbos, yra labai svarbus darbdavio sprendimas priimti juos dirbti ten, kur kalbos nemokėjimas nebūtų kliūtis tinkamai atlikti darbą“, – teigia ministerija.

„Šiuo metu užsieniečiams, kuriems suteikta laikinoji apsauga, teikiama tik labai ribotos apimties socialinė parama, todėl tokiu būdu sąlygų sudarymas dirbti labiau užtikrintų jų poreikių tenkinimą, geresnę emocinę būseną“, – nurodoma teikime.

Lietuvos institucijų duomenimis, kad į šalį nuo karo pradžios yra atvykę apie 14 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų