Šią sumą sudaro 525 mln. dolerių, kuriuos kompanija per trejus metus sumokės JAV vertybinių popierių ir biržų komisijai, taip pat 2,744 mlrd. dolerių, kuriuos gaus Amerikos mokslų akademija (350 mln. JAV dolerių) ir gamtos apsaugos fondas (National Fish and Wildlife Foundation) (2,4 mlrd.). Likusią 1,26 mlrd. dolerių sudaro rekordinė teismų skirta bauda.
Pasak BP atstovų, su JAV valdžia pasiektas susitarimas atitinka kompanijos interesus, nes „pašalina ženklias juridines rizikas ir leis kompanijai gintis teisme dėl likusių civilinių ieškinių“.
Pasak JAV generalinio prokuroro Erico Holderio, susitarimas dėl civilinių ieškinių kol kas nepasiektas. Tačiau generalinis prokuroras pridūrė, kad tikėtina, jog šis klausimas bus sureguliuotas neteismine tvarka.
Susitarimui, pagal kurį numatyta, jog valdžia atsisakys tolesnio baudžiamojo persekiojimo, pradėto prieš kompaniją dėl katastrofos Meksikos įlankoje, dar turi pritarti federalinis teismas.
Avarija „Deepwater Horizon“ platformoje, įsikūrusioje per 80 km nuo Luizianos krantų, įvyko 2010 m. balandį. Balandžio 20 d. per sprogimą žuvo 11 žmonių, dirbusių platformoje. Per sprogimą platforma užsidegė ir po dviejų dienų nuskendo. Per avariją buvo pažeistas naftos gręžinys, dėl to nafta nekontroliuojamai tekėjo į vandenyną. Į Meksikos įlanką pateko 4,9 mln. barelių naftos. Likviduoti nuotėkį pavyko tik po trijų mėnesių. Avarija Meksikos įlankoje buvo pripažinta didžiausia ekologine katastrofa per JAV istoriją.
Kompanija pripažino savo kaltę dėl avarijos, tačiau dalį kaltės skyrė naftos platformos savininkei, taip pat kompanijai „Cameron International“, tiesiogiai dalyvavusiai rengiant platformą darbui, ir iškėlė abiem kompanijos ieškinius.