Praėjusių metų spalį dvylika Australijos miestų (dar vienas municipalitetas bylinėjasi savarankiškai) padavė į teismą S&P, tvirtindami, kad agentūra juos apgavusi, nustačiusi aukščiausiąjį „Constant Proportion Debt Obligation“ (CPDO) vertybinių popierių, įsigytų 2006 metais, reitingą AAA.
S&P analitikai tikino, kad šių obligacijų nemokumo rizika sudaro mažiau nei procentą, tačiau po kelių mėnesių vertybiniai popieriai nuvertėjo 90 proc., o valdžia prarado dėl savo investicijų 16,6 mln. Australijos dolerių.
Teismas pripažino, kad aukščiausiojo obligacijų reitingo nustatymas buvo klaidingas. Teismas nustatė, kad bendri Australijos miestų nuostoliai, patirti dėl obligacijų platinimo organizatorių ir reitingų agentūros veiksmų, siekia per 31 mln. Australijos dolerių.
S&P neigia savo kaltę, agentūra pažadėjo apskųsti teismo nuosprendį.
Šiuo Australijos teismo sprendimu pirmą kartą pripažįstama reitingų agentūros kaltė dėl pernelyg aukšto reitingo nustatymo. Kaip pažymi „The Financial Times“, tai gali išprovokuoti analogiškus teismo procesus Europoje.
Agentūrų, galėjusių dirbtinai padidinti vertybinių popierių reitingus, veiksmai, manoma, galėjo būti viena iš 2008 m. finansinės krizės priežasčių, kai nemažai obligacijų, kurioms buvo nustatytas aukščiausias AAA reitingas, nuvertėdavo per labai trumpą laiką. Galiausiai didelė dalis investuotojų prarado savo investicijas ir bankrutavo.