Irano bankai nuo 2018 m. yra atkirsti nuo tarptautinės finansinių pranešimų paslaugos SWIFT, valdančios daugumą operacijų visame pasaulyje. Tai dalis sankcijų, vėl įvestų Iranui Jungtinėms Valstijoms 2015 m. pasitraukus iš svarbaus branduolinio susitarimo.
Dabar Rusijoje galima naudotis Irano banko kortelėmis, pirmadienį pranešė valstybinis televizijos kanalas IRINN, parodęs, kaip naudojantis Irano banko kortele iš bankomato Rusijoje išimami pinigai. Ši operacija tapo įmanoma sujungus Irano tarpbankinį tinklą „Shetab“ su jo rusiškuoju atitikmeniu „Mir“, pranešė kanalas. Iraniečiai dabar gali išsiimti pinigus Rusijoje, o ateityje galės naudotis savo kortelėmis atsiskaitydami už pirkinius parduotuvėse, pridūrė jis. „Šis planas bus įgyvendinamas ir kitose šalyse, palaikančiose su Iranu plačius finansinius ir socialinius ryšius, pavyzdžiui, Irake, Afganistane ir Turkijoje“, – sakoma pranešime.
Tiek Iranas, tiek Rusija mėgina sumažinti sankcijų poveikį ekonomikai. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. Maskvai taikoma vis daugiau sankcijų, lygiagrečiai stiprėja jos ryšiai su Teheranu. Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės nuo konflikto pradžios kaltina Iraną tiekiant Rusijai bepiločius orlaivius ir raketas, skirtas panaudoti kare.
Teheranas ir Maskva birželį pasirašė susitarimą stiprinti bendradarbiavimą bankų sektoriuje. Ateityje rusai taip pat galės naudotis savo banko kortelėmis Irane, pranešė IRINN, bet nepasakė, nuo kada. Rusija siekia sukurti tarptautinę mokėjimų platformą, alternatyvią SWIFT paslaugai, nuo jos pagrindiniai Rusijos bankai taip pat yra atkirsti nuo 2022 metų.