Kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, paskutiniaisiais mėnesiais sparčiai mažėja įmonių turto areštų skaičius. Aukščiausią lygį šis rodiklis buvo pasiekęs š. m. kovo mėnesį (3393 vnt.) ir 4,4 karto viršijo 2008 m. kovo mėnesio rodiklius (778 vnt.). Tačiau per pastaruosius š. m. penkis mėnesius šis skaičius jau nukrito beveik 41 proc. ir siekia tik 1 978 vnt.
„Turto areštų statistikos kitimas patvirtina, kad, žiemą patyręs apyvartinių lėšų deficitą, paskutiniu metu verslas jau kapstosi iš duobės arba bent jau nebekrinta į ją toliau. Tačiau nerimą kelia tai, kad bendras įmonių įsiskolinimo portfelis auga. Tai gali reikšti, kad dalis įmonių sėkmingai išgyveno žiemos sunkmetį, tačiau kita dalis ir toliau grimzta ir jų įsiskolinimai auga“, – sakė kreditų biuro„Creditinfo Lietuva“ kredito rizikos vadovė Alina Buemann.
Ekspertė atkreipia dėmesį ir į tai, kad didelė dalis įmonių turto areštų yra trumpalaikiai, nes per paskutinius 12 mėnesių (2008.08.31-2009.08.31) vidutiniškai per mėnesį buvo išregistruojama beveik 50 proc. įregistruotų turto areštų. Per paskutinius mėnesius, nuo šių metų gegužės imtinai, išregistruotų turto areštų mėnesiniai vidurkiai viršijo metinį vidurkį.
Iš 49 tūkst. (AB, UAB, IĮ, darbuotojų skaičius didesnis už 0, pajamos daugiau nei 0-10 000 Lt per metus) realią veiklą vykdančių įmonių Lietuvoje, kas antra turi pradelstų įsiskolinimų ir beveik kas trečia turi įregistruotus ar išregistruotus turto areštus.
Toliau su didžiausiais sunkumais susiduria pramonės, prekybos, statybos ir transporto sektoriai. Jie „generuoja“ daugiausiai tiek turto areštų, tiek įmonių, patenkančių į turto areštų registrą.
Turto areštų statistika pagal verslo apskritis rodo ryškesnę mažėjimo tendenciją Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskrityse nei Klaipėdos apskrityje.