Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius BNS teigia, kad pabėgėlių krizei papildomų lėšų galima ieškoti peržiūrint bendrą Europos Sąjungos biudžetą.
„Tai europinė problema, bet mes turime solidarumo mechanizmą - bendrą ES biudžetą“, - BNS antradienį teigė R.Šadžius.
Paklaustas, ar Lietuva prisidėtų prie savanoriškai papildomą mokestį įvedančių valstybių, R.Šadžius teigė, kad apie tai sudėtinga kalbėti: „Konkrečių pasiūlymų nėra, tai sunku ką nors pasakyti“.
Konservatorių pirmininkas europarlamentaras Gabrielius Landsbergis teigė, kad Wolfgango Schaeubles (Volfgango Šoiblės) pasiūlyta idėją yra nepriimtina.
„Tai panašu į situaciją, kai vokiečiai neįvertinę savo galimybių pasikviečia pas save būrį svečių, o po to prašo kaimynus susimokėti už vakarienę“, - BNS sakė G.Landsbergis.
Pasak jo, naujais mokesčiais pabėgėlių krizės Europa neišspręs. G.Landsbergio teigimu, ES papildomas lėšas sienų apsaugai gali skirti perskirstydama finansavimą nuo kitų programų bei mažindama išlaidas kitose srityse, kur nemažai neefektyvumo.
Artimas kanclerės Angelos Merkel bendražygis V.Schaeuble šeštadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad ES mokestis degalams galėtų padengti pabėgėlių krizės išlaidas.
„Jei nepakanka lėšų nacionaliniuose biudžetuose ir Europos biudžete, tuomet sutarkime, pavyzdžiui, dėl rinkliavos nuo kiekvieno degalų litro“, - sakė jis interviu „Sueddeutsche Zeitung“ laikraščiui. Šį interviu aprašė EUobserver.com interneto svetainė.
Vokietijos ministro teigimu, jeigu bendro sutarimo ES nebus rasta, šią iniciatyvą gali įgyvendinti grupė valstybių narių.