Šių metų rugpjūčio mėnesį, palyginus su liepa, gyventojų pradelsti įsiskolinimai išaugo 78 mln. litų, o nuo metų pradžios didėjo beveik 3 kartus ir siekia 962,7 mln. litų – skelbia kreditų biuras „Creditinfo Lietuva“.
Rugpjūčio mėnesį bendras gyventojų pradelstų įsiskolinimų portfelis padidėjo daugiau negu 20 mln. litų nei liepą, kuomet skolos augo 57,2 mln. litų.
„Rugpjūtį pradelsti įsiskolinimai augo greičiau nei liepą, tačiau teigiama tendencija yra ta, kad per paskutinį mėnesį gyventojai ir įsiskolinimų padengė daugiau. Be to, geru ženklu galime laikyti ir tai, kad praktiškai nedidėja gyventojų įsiskolinimai už elektrą. Bankams, kurie yra suteikę paskolas būstui ir kurių grąžinimas dėl objektyvių priežasčių „šlubuoja“, labai svarbu, ar gyventojai sugeba atsiskaityti už komunalines paslaugas“, – teigia kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.
„Creditinfo Lietuva“ duomenimis, per rugpjūtį gyventojai iš viso padengė daugiau nei 45,5 mln. litų pradelstų įsiskolinimų, tai yra, beveik 14 mln. litų daugiau nei per liepą.
Pasak A. Bogdanovičiaus, svarbiais veiksniais gyventojų įsiskolinimų kitimui ir toliau išlieka įmonių finansinė padėtis, situacija darbo rinkoje bei artėjantis šildymo sezonas.
Daugiausiai įsiskolinimų Lietuvos gyventojai turi finansinėms įstaigoms, o likusią jų laiku negrąžintų įsiskolinimų dalį sudaro skolos telekomunikacijų, skirstomųjų tinklų įmonėms ir kt.
Šiuo metu bendra gyventojų skola finansinėms įstaigoms jau siekia daugiau nei 860 mln. litų, o iš viso laiku negrąžintų paskolų įmokų šioms įstaigoms turi per 100 tūkst. gyventojų. Palyginimui – šių metų pradžioje bankams, lizingo bendrovėms, vartojimo kreditų, greitųjų kreditų įmonėms ir kt. buvo skolingi daugiau nei 74 tūkst. gyventojų, o jų bendra skola siekė 254,5 mln. litų.
„Creditinfo Lietuva“ skaičiavimais, vidutiniškai kiekvienas skolininkas Lietuvoje yra skolingas po tris šalies vidutinius darbo užmokesčius.