• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje, senų daugiabučių aikštelėse, rasti automobiliui stovėjimo vietą gali tapti neįmanoma misija. Automobilių vairuotojai piktinasi, kad tvarka aikštelėse nerūpi ir patiems gyventojams. Vis dar atsiranda tokių žmonių, kurie kelis mėnesius ar metus daugiabučių aikštelėse laiko nevažiuojančius automobilius. Tačiau savivaldybė įspėjo, kad iš tokių gyventojų gali atimti automobilius ir liepti sumokėti 300 eurų baudą.

Vilniuje, senų daugiabučių aikštelėse, rasti automobiliui stovėjimo vietą gali tapti neįmanoma misija. Automobilių vairuotojai piktinasi, kad tvarka aikštelėse nerūpi ir patiems gyventojams. Vis dar atsiranda tokių žmonių, kurie kelis mėnesius ar metus daugiabučių aikštelėse laiko nevažiuojančius automobilius. Tačiau savivaldybė įspėjo, kad iš tokių gyventojų gali atimti automobilius ir liepti sumokėti 300 eurų baudą.

REKLAMA

Vilnietis Povilas panašia situacija pasidalijo socialiniame tinkle.

„Vietų automobiliams trūksta, tačiau kažkas pastatė kieme kledarą, kurio nejudina jau metus. Jis jau nežinia, kiek laiko nebuvo užvestas, ir nepanašu, kad tas automobilis iš viso galėtų išvažiuoti į kelią“, – piktinosi vyras.

Anot jo, aplinkiniuose kiemuose panašių automobilių yra ir daugiau.

„Nežinau, kur žiūri savivaldybė, tačiau dalis gyventojų kiemu naudojasi tarsi garažu. Tačiau taip neturėtų būti. Juk, jeigu automobilis nevažiuoja, jį reikėtų parduoti į metalo laužą. Na, o, jeigu automobilio savininkas nori jį tvarkyti, reikėtų vežti į autoservisą.

REKLAMA
REKLAMA

Neįsivaizduoju, ko tikisi ir laukia vairuotojai. Juk galiausiai tas automobilis bus išgabentas, kodėl žmonės to nedaro savo iniciatyva?“ – klausė vyras.

REKLAMA

Siūlo tartis su savininku arba automobilį padegti

Komentatoriai jam siūlė problemos sprendimo būdus.

Vieni patarė nesiskųsti internete, bet kreiptis į savivaldybę.

„Mūsų kieme irgi buvo automobilis, kuris jau stovėjo metų metus nejudinamas. Todėl jis buvo nutemptas“, – rašė moteris.

Kita komentatorė siūlė pasikalbėti su kaimynu.

„Jeigu žinote, kam tas automobilis priklauso, tai pasikalbėkite su savininku. Galbūt jis kažkur išvykęs. Gal pavyktų susitarti, kad grįžęs automobilį išvežtų“, – patarė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kiti komentatoriai buvo griežtesni. Pavyzdžiui, vienas vyras pasiūlė automobilį padegti.

„Apipilkite benzinu ir uždekite tą kledarą. Atvyks gaisrinė ir nutemps, kad kiti automobiliai nenukentėtų. O gal jis sudegs ir nieko nebeliks“, – patarė vyras.

Tačiau ne visi buvo patenkinti šiuo siūlymu.

„Geriau nejuokaukite taip. Problemas geriausia spręsti civilizuotai, o ne darant nusikaltimus. Juk, sukėlus gaisrą, jus patį gali nubausti“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašių skundų – daugybė

Vilniaus miesto savivaldybė tikino, kad sulaukia nemažai pranešimų apie galimai neeksploatuojamus automobilius. Per metus jų užfiksuojama apie 2,5 tūkst.

„Gavus pranešimą, situaciją pagal numatytus kriterijus vertina viešosios tvarkos pareigūnai.

Automobilis gali būti pripažįstamas neeksploatuojamu arba negalimu eksploatuoti, jei nustatomi akivaizdūs trūkumai ar išoriniai požymiai, dėl kurių transporto priemonė negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, ir / arba, jei transporto priemonės techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo dokumentai yra baigę galioti daugiau nei prieš 3 mėnesius“, – aiškino savivaldybė.

REKLAMA

Anot jos, nustačius, kad automobilis yra neeksploatuojamas, bandoma susisiekti su jo savininku.

„Didžiąja dalimi atvejų neeksploatuojamų ir negalimų eksploatuoti automobilių savininkai yra surandami. Jei transporto priemonė pagal nustatytus kriterijus pripažįstama neeksploatuojama arba negalima eksploatuoti, jos savininkui skiriamas įspėjimas ir įpareigojimas pasirūpinti savo automobiliu. O, jei situacija nesikeičia – gali grėsti bauda iki 300 eurų ir automobilio konfiskavimas“, – įspėjo savivaldybė.

REKLAMA

Tačiau, anot jos, pasitaiko atvejų, kai savininkas nenustatomas arba jo buvimo vieta yra nežinoma. Pavyzdžiui, kai žmogus emigruoja į užsienį, nedeklaruoja gyvenamosios vietos ir niekur oficialiai nedirba.

„Jei transporto priemonės savininkas nerandamas, savivaldybė priverstinai nutempia automobilį į saugomą aikštelę, kur jis yra saugomas mažiausiai metus, paraleliai nustatyta tvarka toliau ieškant automobilio savininko. Tokių pranešimų apie priverstinai nuvežamus neeksploatuojamus automobilius savivaldybė paskelbia po 1–2 per mėnesį.

Kiekviename iš jų būna sąrašas su vidutiniškai 10 nustatytų neeksploatuojamų ar negalimų eksploatuoti automobilių. Jei per nustatytą laiką savininkas nerandamas, savivaldybė kreipiasi į teismą dėl automobilio pripažinimo bešeimininkiu, o, pripažinus jį bešeimininkiu – transporto priemonė yra utilizuojama“, – komentavo savivaldybė.

Nusipirkęs automobilį vairuotojas privalomai turėtų pasirūpinti ir jo laikymo vieta. Daugiabučių kiemai pritaikyti trumpalaikiam sustojimui. Šalia daugiabučių kvartalų reikia įrengti daugiaaukščius garažus arba automobilių laikymo aikšteles. Besipiktinančių vairuotojų automobiliai teršia orą, trukdo privažiuoti gelbėjimo tarnybų transportui. Todėl visi ne vietoje pastatyti automobiliai turėtų būti nutempti.
Ir kas gero. Nevažiuojantis bent oro neteršia. Daugiau tokių
To žalio ant žolės pastatyto automobilio vairuotojui baudą jau išrašyta? Numeris matomas. Trys baudos už ne vietoje pastatytą automobilį turėtų garantuoti teisę bent metus vaikščioti pėsčiomis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų