• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydantis ES, suteiktas paslaugas kompensuos Lietuvos kainomis

 Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems žmonėms, norintiems gauti planines sveikatos priežiūros paslaugas Europos Sąjungos (ES) šalyse, išlaidos už jas bus kompensuojamos tik pagal Lietuvoje galiojančias kainas.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal nuo penktadienio įsigaliojančias ES direktyvas, kainų skirtumą pacientas turės sumokėti pats, ketvirtadienį pranešė Valstybinė ligonių kasa.

REKLAMA

"Žmogui mes kompensuosime lietuviškomis kainomis, tiek, kiek yra kompensuojama Lietuvoje, o visą skirtumą – tiek, kiek kainuoja užsienyje, jis turės apmokėti pats", - žurnalistams sakė VLK direktorius Algis Sasnauskas.

Bus kompensuojamos tik tokių planinių paslaugų, kurios teikiamos Lietuvoje, išlaidos: už gydymą, vaistus, medicinos prietaisus ar priemones.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats galios ir iš kitų ES šalių į Lietuvą planinių paslaugų gauti atvykstantiems žmonėms.

A.Sasnauskas atkreipė dėmesį, kad Vakarų Europos šalyse šių paslaugų kainos kartais yra 10 kartų didesnės nei Lietuvoje, todėl į užsienyje gydytis vykstantieji turėtų tai išsiaiškinti. Tuo metu kaimyninėse valstybėse ar naujose ES narėse, jo žiniomis, kainos nuo lietuviškų skiriasi nedaug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Reiktų vykstant į išsivysčiusias Europos šalis būti atsargiems, kadangi ten kainų skirtumai yra daug didesni", - kalbėjo jis.

Gyventojai raginami taip pat pasiruošti ir tam, kad vykstant gydytis į užsienį, patiems tektų susimokėti ir kelionės bei nakvynės išlaidas.

"Ligonių kasos kompensuoja tik medicininę paslaugą ir vaistus, kurie kompensuojami Lietuvoje", - nurodė VLK vadovas.

REKLAMA

Vykti planinių sveikatos paslaugų į ES šalis bus galima gavus Lietuvos gydytojo siuntimą.

Susimokėję už ten suteiktą planinę paslaugą, pacientai per metus turėtų pateikti teritorinėms ligonių kasoms prašymą ir reikalingus dokumentus dėl kompensacijos. Priėmus sprendimą kompensuoti, pinigai gyventojui būtų grąžinti per mėnesį.

REKLAMA

"Tą kompensacijos (prašymą - BNS) žmogus gali pateikti per metus laiko, ir mes nuo fakto patvirtinimo apmokėsime per 30 kalendorinių dienų", - kalbėjo A.Sasnauskas.

Anot jo, didelis pacientų iš užsienio antplūdis Lietuvoje neprognozuojamas. Tuo metu užsienyje gyvenančių lietuvių situacija, pasak VLK atstovų, priklausys nuo to, kurioje valstybėje jie yra apdrausti - Lietuvoje ar kitoje ES šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jeigu jie yra apdrausti Lietuvoje, jiems bus taikoma Lietuvos teisė ir jie kompensaciją gaus lygiai tomis pačiomis sąlygomis, kurios taikomos Lietuvos apdraustiesiems Lietuvoje. Tačiau jeigu mūsų tautiečiai gyvena kitoje valstybėje, ten galbūt dirba, moka mokesčius ir ten yra apdrausti, tada jie, vykdami paslaugų į kitas valstybes nares nei tas, kur jie apdrausti, turėtų sužinoti tos valstybės teisės aktus ir reikalavimus", - nurodė VLK Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė.

REKLAMA

Minėta ES direktyva siekiama užtikrinti laisvesnį pacientų judėjimą tarp ES šalių, kad jie galėtų lengviau gauti norimas paslaugas.

Būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarka šia direktyva nekeičiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų