• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjęs gruodis buvo gana žiemiškas, gąsdinęs ir sniegu, ir plikledžiu, ir žema temperatūra. Atšalusius orus atspindėjo ir išaugusios radviliškiečių šildymo sąskaitos.

REKLAMA
REKLAMA

Renovuotų namų sąskaitos negąsdino

Praėjusių metų gruodis buvo gerokai šaltesnis už lapkritį. Vidutinė gruodžio mėnesio oro temperatūra rajone buvo minus 4,4 laipsnio, o lapkritį – plius 4,5.

REKLAMA

Praėjęs gruodis buvo šaltesnis ir už 2011-ųjų gruodį, kurio vidutinė oro temperatūra buvo plius 1,1 laipsnio. Šilumos tiekėjų teigimu, dėl to ir šildymo sąskaitos, ir šilumos realizacija gerokai šoktelėjo.

UAB „Radviliškio šiluma“ Techninio-abonentinio skyriaus viršininko pavaduotojo Valento Krasuckio pateiktais duomenimis, praėjusį gruodį bendrovė iš viso realizavo 9404 megavatvalandes šilumos energijos, 2011-ųjų gruodį – mažiau, 7793 megavatvalandės.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia energijos pareikalavo gyventojų butų šildymas: pernai – 6778 megavatvalandės, 2011-ųjų gruodį – 5404. Kiti vartotojai šilumos vartojo mažiau.

Gruodžio mėnesį pirmą kartą į pigiausiai mokėjusių už šildymą penketuko eilę išsirikiavo visi keturi renovuoti namai – iki tol Vaižganto gatvės 60-asis daugiabutis iš jos vis iškrisdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pigiausiai gruodį Radviliškyje šildėsi Jaunystės gatvės 35-ojo daugiabučio gyventojai, už vieną kvadratinį metrą šildymo mokėję 1,99 lito su PVM. Pernai tą patį mėnesį šio namo gyventojai mokėjo po 1,26 lito už kvadratą.

Į antrąją poziciją gruodį iškopė neseniai renovuotas Jaunystės gatvės daugiabutis Nr. 20. Šio namo gyventojams vieno kvadratinio metro šildymas kainavo 2,04 lito.

REKLAMA

Trečiąją mažiausiai mokėjusių daugiabučių penketuko vietą užėmė Laisvės alėjos 36-asis daugiabutis. Čia gruodžio mėnesio šiluma kainavo 2,33 lito (pernai – 1,39 lito) už kvadratą.

Vaižganto gatvės 60-ajam daugiabučiui šiluma gruodį kainavo 3,65 lito, Žaliosios gatvės 10-ajam šimtabučiui – 3,71 lito.

REKLAMA

Nedaug trūko, kad į penketuką būtų patekęs ir A. Povyliaus gatvės 16-asis daugiabutis, kuriam šildymas kainavo 3,74 lito, tačiau šis namas kol kas nėra linksniuojamas tarp taupiausiųjų.

Anot šilumą miestui tiekiančios UAB „Radviliškio šiluma“ specialistų, šįkart šio namo šildymo pigumui daugiau įtakos turėjo tai, kad kai kurie namo gyventojai susizgribo ir deklaravo suvartotą vandenį, kuris iki tol buvo nedeklaruojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brangiausiai šildėsi šimtametis namas

Daugiabučių, kuriems šiluma gruodžio mėnesį kainavo brangiausiai, penketuke atsirado pora naujų adresų. Kiti trys – nuolatiniai „brangininkai“ jau daugelį šildymo sezonų.

Pirmoje brangiausiai besišildžiusių namų pozicijoje ir vėl buvo Vasario 16-osios gatvės 15-asis namas, kuriam jau 100 metų. Čia vieno kvadratinio metro šildymas kainavo 9,88 lito (pernai – 9,71 lito).

REKLAMA

Antroje pozicijoje atsidūrė Maironio gatvės 11-asis namas, iki tol nebūdavęs tarp antirekordininkų. Jo gyventojams gruodį šiluma kainavo 9,01 lito už kvadratą.

Trečią poziciją užėmė Stiklo gatvės keturbutis Nr. 1a. Čia už šildymą teks mokėti 8,37 lito (pernai – 7,12 lito).

REKLAMA

Ketvirtoje pozicijoje atsirado Maironio gatvės 9-asis daugiabutis, anksčiau nepatekdavęs tarp namų „brangininkų“. Čia šiluma kainavo 8,24 lito, penktą poziciją užimančiame Topolių gatvės 8-ajame name – 8,13 lito už kvadratą (pernai – 6,06 lito).

Šilumą radviliškiečiams tiekiančios UAB „Radviliškio šiluma“ specialistų paskaičiavimais, 2012-ųjų gruodį vieno kvadratinio metro būsto šildymas radviliškiečiams vidutiniškai kainavo apie 5 litus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp visų rajono daugiabučių brangiausiai gruodį šildėsi Šeduvoje esančio Kėdainių gatvės 102-ojo namo gyventojai, mokėję po 12,03 lito už kiekvieną kvadratinį metrą. Anot šilumos tiekėjų, šiame name šildymo sistema išbalansuota, jame yra nešildomų butų, todėl ir šildymas čia toks brangus.

Pasak V. Krasuckio, gruodžio mėnesį Radviliškio mieste katilai buvo kūrenami daugiausia biokuru. Dujų naudota trumpam, daugiausia tuo metu, kai reikėdavo valyti biokuro katilus.

Jei orai smarkiai atšaltų, vien biokuro katilai miesto nebeapšildytų. Esą tuomet tektų kūrenti ir dujomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų