Susitarimo kritikų teigimu, JAV federalinės prekybos komisijos (FTC) ir Niujorko valstijos prokuratūros skirta bauda yra gerokai per švelni.
Visgi tai yra didžiausia bauda, kada nors skirta bylose, susijusiose su 1998 metais priimto federalinio Vaikų privatumo apsaugos įstatymo pažeidimais, pranešė pareigūnai.
Pasak pareigūnų, „YouTube“ pažeidė įstatymus, pagal kuriuos reikalaujama, jog svetainių ir internetinių paslaugų, kuriomis leidžiama naudoti vaikams, valdytojos gautų tėvų sutikimą prieš rinkdamos asmeninę jaunesnių nei 13 metų amžiaus vaikų informaciją, kuri gali būti naudojama reklamos paskirstymui.
Susitarimas nustato „Google“ atsakomybę už vaikams skirtus vaizdo įrašus, net jei juos į vaizdo įrašų platformą įkelia kiti asmenys.
Interneto milžinės kritikai teigė, kad „YouTube“ pelnėsi iš reklamos pardavimų žaislų gamintojams ir kitiems rinkos dalyviams, save pozicionuodama tarp vaikų populiarią platformą.
FTC pirmininkas Joe Simonsas teigė, kad taikos sutartis „neleis „YouTube“ ir „Google“ ignoruoti tai, kad jų platformoje egzistuoja vaikams skirto turinio.
Pasak J. Simonso, „Google“ yra atsakinga už federalinių įstatymų neatitinkantį trečiųjų šalių kūrėjų turinį, o jos platforma privalo žinoti, jog vaizdo įrašai yra skirti vaikams.
„Tokie reikalavimai netaikomi jokiai kitai bendrovei Jungtinėse Valstijose“, – pridūrė reguliuotojos vadovas.
Jei susitarimą patvirtins federalinis teismas, FTC gaus 136 mln. JAV dolerių, o Niujorko valstija – likusius 34 mln. JAV dolerių.
Sandoriui pritarė trys iš penkių komisijos narių, tuo tarpu likę du demokratams atstovaujantys komisijos nariai reikalavo griežtesnių nuobaudų.
Pasak demokrato Rohito Chopros, „susitarimas atkartoja daugelio susitarimų su „Facebook“ klaidas: jokios asmeninės atskaitomybės, nepakankamos priemonės spręsti įmonių finansinių paskatų problemą ir bauda, leidžianti įmonei pasipelnyti iš įstatymų spragų.“
„Susitarimo sąlygos netgi nėra pakankamai reikšmingos, kad „Google“ įspėtų savo investuotojus“, – pridūrė R. Chopra.