„Pagrindinė priežastis yra ta, kad Lietuvai, kad ir kaip ji besistengtų, šiandien dar labai sunku ekonomiškai konkuruoti su išsivysčiusiomis valstybėmis – ar tai būtų Didžioji Britanija, Vokietija ar kitos. Čia Lietuva primena lengvo svorio boksininką, išleistą į ringą prieš sunkiausios kategorijos varžovą. Aišku, gali treniruotis, gali stengtis, bet labai sudėtinga išstovėti tokioje kovoje“, - laidoje „Dienos klausimas“ sakė G. Nausėda.
Jis pažymi, kad ir Lietuvos ekonomika lėtėja, ką patvirtina skaičiai – 1,5 proc. bendrojo vidaus produkto augimas yra toks augimas, kuris, anot ekonomisto, beveik negeneruoja naujo darbo vietų, viso labo palaiko esamą darbo vietų skaičių. G. Nausėda taip pat pastebi, kad dalį žmonių emigracijai gali paskatinti tai, kad jie nebesitiki esamuose darbuose uždirbti daugiau:
„Lietuvos eksportuotojai persiorientuoja į kitas rinkas ir mėgindami tapti konkurencingais, pristabdo kaštų didėjimą, o darbo užmokestis yra viena iš kaštų sudėtinių dalių. Galimas dalykas, kad žmonės eksportuojančiose įmonėse ima nebematyti atlyginimo augimo perspektyvų“, - teigė G. Nausėda.
Šiemet daugiau nei 5 tūkstančiais padidėjo emigrantų iš Lietuvos skaičius, per šešis pirmuosius metų mėnesius emigravo 22 600, pernai per tą patį laiką apie 17 tūkstančių. Anot Statistikos departamento atstovų, pernai emigravo - 36 621, 2013 metais – 38 818, o 2012 net 41 100 Lietuvos gyventojų.