„Šios mokestinės lengvatos skirtos paremti dirbančius ir Lietuvoje savo gyvenimą kuriančius jaunus žmones. Manau, ir iš užsienio grįžtančiam jaunimui tai bus svarbus ženklas, kad jie čia laukiami, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Notarų atlyginimo už teikiamas paslaugas pakeitimų projekte taip pat numatyta nežymiai mažinti mokestį už populiariausių nekilnojamojo turto perleidimo sandorių patvirtinimą (nuo 0,45 iki 0,42 proc. nuo nekilnojamojo daikto vertės). Planuojama, kad šie pakeitimai įsigalios vėliau.
Ministro teigimu, sisteminė notarų atlyginimo kainodaros peržiūra yra sudėtingas ir jautrus procesas, nes jų gaunamos pajamos užtikrina notariatui valstybės deleguotų funkcijų atlikimą. Įkainiuose neturi likti veiksmų, kurie pagal darbo sąnaudas ir tenkančią atsakomybę kainuoja nepagrįstai daug arba nepagrįstai mažai, pavyzdžiui, kai atlyginimas už notaro veiksmą – keliasdešimt euro centų.
Notarų veiklos teisinis reguliavimas buvo nustatytas daugiau kaip prieš du dešimtmečius ir jį reikia pritaikyti naujai verslo, teisinei aplinkai, pasinaudoti šiuolaikinėmis technologinėmis galimybėmis.
Baigiama rengti ir notarų teisinių paslaugų poreikio vertinimo metodika, pagal kurią bus racionaliau pertvarkytos jų veiklos teritorijos paveldėjimo atvejams. Didžiuosiuose miestuose nebeliks notarų priskyrimo pagal atskiras gatves. Gyventojai dėl paveldėjimo galės kreiptis į bet kurį toje savivaldybėje dirbantį notarą.
Notarų, kaip valstybės įgaliotų asmenų, vaidmenį planuojama stiprinti užtikrinant patogesnį paveldėjimo procesą, kad klientams būtų palengvintas bylai reikalingų duomenų gavimas – įpėdiniams nereikėtų patiems vaikščioti į bankus.