Anot agentūros, finansinę pretenziją sudaro dvi dalys – 710 mln. JAV dolerių ir 886 mln. Lenkijos zlotų, o jos priežastys neatskleidžiamos. Kita vertus, „Gazprom“ pastaruoju metu įsitraukė į bylinėjimąsi su keliomis Vidurio Europos energetikos bendrovėmis, reikšdamas pretenzijas joms dėl prarastų pajamų ar mokėjimų.
Atsakovų pagal Sankt Peterburgo arbitraže pateiktą ieškinį sąraše taip pat yra Jungtinės Karalystės audito kompanija „Ernst and Young Global“ ir jos padalinys Lenkijoje.
Teismas paskelbė priėmęs ieškinį nagrinėti ir paskyrė parengiamąjį posėdį balandžio 10-ąją.
Tokią informaciją taip pat išplatino Rusijos verslo leidinys „Vedomosti“ ir Lenkijos transliuotoja TVN24.
Pernai spalį Lenkijos valdžios sprendimu, „Gazprom“ priklausiusios Rusijos tranzitinio dujotiekio Jamalas-Europa atkarpos Lenkijoje operatorės „EuRoPol GAZ“ akcijos buvo pervestos į pačios šios bendrovės balansą, taip vienintele jos valdytoja tapo visas likusias akcijas (52 proc. visų) turėjusi „Orlen“.
Užpernai balandį mėnesį Varšuva dėl Rusijos invazijos į Ukrainą įtraukė „Gazprom“ į nacionalinį sankcijų sąrašą, įšaldydama jo lėšas bei turtą Lenkijoje. Netrukus po to Rusijai galutinai nutraukus eksportą šiuo dujotiekiu, Lenkija nusprendė pasitraukti iš 1993 metų susitarimo su Rusija dėl Jamalas-Europa bei kiek vėliau įvedė „EuroPol Gaz“ išorinį valdymą.
Praėjusių metų gegužę „EuroPol Gaz“ Stokholmo tarptautiniame arbitraže pateikė beveik 1,4 mlrd. eurų vertės ieškinį „Gazprom“, pretenziją motyvavusi dėl dujų tranzito nutraukimo negauta nauda iki 2045-ųjų ir įsiskolinimu už perpumpavimo paslaugas.
Daugiau kaip 2 tūkst. kilometrų ilgio Jamalo-Europos dujotiekis, nutiestas nuo Rusijos Toržoko Tverės srityje per Baltarusiją ir Lenkiją iki Vokietijos Frankfurto prie Oderio, 33 mlrd. kubinių metrų per metus projektinį pajėgumą pasiekė 2006 metais. Šio vamzdyno atkarpa Lenkijoje yra 683 kilometrų ilgio su penkiomis kompresorių stotimis.