„Lietuva siūlo puikią, greitai augti leidžiančią ekosistemą. Taip pat būtina pastebėti, kad susisiekimas su visa Europa yra didelis privalumas. Pragyvenimo kainos yra prieinamos, o universitetai moko žaidimų kūrimo. Visi šie privalumai daro Lietuvą patrauklia”, – kalbėjo „Serious Gaming Private Limited” vadovas Rajatas Ojha, pridurdamas, – „Artimiausias planas yra susipažinti su kitomis žaidimų kūrimo kompanijomis, universitetais ir investuotojais bei suprasti jų veiklos dinamiką. Iš karto po to planuojame persikelti čia su 4 savo darbuotojais, o likusius samdyti vietoje.”
„Išsinagrinėję integruotų turinio platformų rinką Europoje, Baltijos šalyse, ypatingai Lietuvoje, radome puikias galimybes. Kai nusprendėme pradėti, turėjome gauti teisinį statusą tai daryti. Pirmiausia nusprendėme eiti konservatyviuoju keliu ir susidūrėme su ypatingai aukštais reikalavimais, kurių nepavyko išspręsti dėl to, kad daug kertinių mūsų verslo poreikių reikalauja tam tikrų naujų medijos, socialinių tinklų ir technologinių žinių. Todėl, kai sužinojome apie „Startuolių vizą“, iš karto nusprendėme dalyvauti. Tai buvo teisingas sprendimas”, – pasakojo „MUUL” kūrybos vadovas Olegas Kornevas.
„Serious Gaming Private Limited” užsiima kompiuterinių žaidimų vystymu, o „ARTapp”, „MUUL” ir „GoTalent” kuria programinės įrangos produktus. Šie startuoliai kuria aukštą pridėtinę vertę, užsiimdami mūsų šalies ūkio ir socialinei plėtrai reikšmingų naujovių diegimu. Jie taip pat privalo turėti pakankamai finansinių išteklių 1 metams savo verslo tikslams siekti.
„Džiaugiamės matydami pirmuosius „Startuolių vizos” rezultatus. Jeigu iki šiol Lietuvoje galiojo palyginti griežti reikalavimai, dabar užsienio talentams atvėrėme platesnes duris ir matome, jog jie vis dažniau renkasi Lietuvą savo inovatyviam verslui. Tai skatinsime ir toliau siekdami, kad Lietuvoje startuolių ir talentų skaičius nuolatos augtų”, – džiaugėsi ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.
„Startuolių vizos” išduodamos pagal ūkio ministro M. Sinkevičiaus patvirtintą tvarką: gavusi startuolio paraišką, VšĮ „Versli Lietuva“ sprendžia, ar užsieniečio veikla yra tinkama laikinam leidimui gyventi Lietuvoje gauti. Sprendimas priimamas įvertinus numatomos steigti įmonės veiklą, jos įkūrėjų ir darbuotojų kvalifikaciją, finansavimą ir verslo planą bei atsižvelgus į komisijos išvadas. Komisiją sudaro „Startup Lithuania“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros bei rizikos kapitalo fondų ir verslo akceleratorių atstovai.
Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisos, palengvinančios migracijos procedūras įsigaliojo šių metų sausio 1 dieną, o pati „Startuolių vizos“ procedūra pradėjo veikti kovo mėnesį. Jos numatė, kad per 2 mėnesius bendrąja tvarka arba 1 mėnesį skubos tvarka leidimas laikinai gyventi Lietuvoje startuoliams bus išduodamas 1 metams su galimybe jį pratęsti dar 1 metus. Po dvejų metų užsienietis galės kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje kaip įmonės vadovas ar akcininkas teisėtos veiklos pagrindu.