• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurios galiojančios taisyklės ir tvarkos gali atrodyti beprasmiškos ar absurdiškos. Pavyzdžiui, tai, kad net laiku mokesčius sumokėjusių piliečių yra prašoma patikslinti, kiek dar jie gauna pinigų, kadangi esamų jiems esą neturėtų užtekti pragyvenimui.

Kai kurios galiojančios taisyklės ir tvarkos gali atrodyti beprasmiškos ar absurdiškos. Pavyzdžiui, tai, kad net laiku mokesčius sumokėjusių piliečių yra prašoma patikslinti, kiek dar jie gauna pinigų, kadangi esamų jiems esą neturėtų užtekti pragyvenimui.

REKLAMA

Vis tik, pasigilinus labiau, gali paaiškėti, kad taip yra bandoma sutrukdyti kai kuriems piliečiams gudrauti, kai šie, užsiimdami nemenkais verslais, savo metinėse pajamų deklaracijose nurodo teuždirbantys minimumą.

Socialiniame tinkle „Facebook“ vienas vyriškis anonimiškai pasidalino iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) gautu laišku, kuris privertė jį sunerimti.

Inspekcija vyrui siųstame laiške teigė išanalizavusi jo 2022–2023 m. pajamas ir nustačiusi, kad iš individualios veiklos gaunami pinigai neužtikrina jam pragyvenimo, nors vyras esą viską deklaravo teisingai.

REKLAMA
REKLAMA

VMI reikalauja ištaisyti klaidas deklaracijoje

Vyriškis paminėjo, kad antrus metus dirba savarankiškai (su individualios veiklos pažyma), o jo mėnesinės pajamos nėra didėles – esą tik minimumas. Tačiau inspekcija, anot jo, vis tiek reikalauja duomenų apie kitas jo pajamas.

REKLAMA

„Esama situacija kelia pagrįstų įtarimų, ar, teikdami deklaracijas, visas pajamas apskaitėte teisingai ir nepadarėte klaidų, kurias būtina ištaisyti.

Rekomenduojame jums savarankiškai įsivertinti pajamų deklaravimo, mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo teisingumą. Jei nustatysite neatitikimų, pateikite deklaracijas ir patikslinkite anksčiau deklaruotus duomenis“, – jį informavo VMI.

Laišku pasidalinęs gyventojas socialinio tinklo grupėje teiravosi, ar kažkas be jo irgi gavo tokį laišką ir kaip į jį reikėtų reaguoti, jei esi deklaravęs visas pajamas ir tikrai nieko neslepi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentatoriai tikino – jei išlaidos neviršija pajamų, kurias vyriškis deklaravo, tuomet jis turėtų būti ramus, kadangi viską pavyks įrodyti VMI.

Kitiems kėlė įtarimų vyro uždirbamas minimumas, esą iš jo tikrai nelabai pavyktų pragyventi: „Jei jūs nedeklaruojate jokių darbo pajamų, tik menkas individualios veiklos pajamas, tikrai patenkant į stebėseną.

Aš pernai iš savarankiškos veiklos deklaravau tik apie 500 eurų, bet esu dirbanti, tad jokio panašaus laiško negavau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pas visus rado pažeidimų – dar turi progą pasitaisyti

VMI Autoremonto sektoriaus priežiūros projekto vadovė Sandra Mociškienė patikino, kad šių metų rugpjūtį daliai automobilių remonto verslo atstovų (apie 2,5 tūkst.) buvo išsiųsti minimi pranešimai apie galimas mokesčių deklaravimo rizikas.

Jos aiškinimu, tai – viena iš VMI taikomų švelniųjų poveikio priemonių, kuriomis skatinama atkreipti dėmesį į tam tikrus mokestinius neatitikimus, siejamus su netinkamu gautų pajamų deklaravimo ar mokesčių vengimo rizikomis. 

REKLAMA

„Pranešimuose individualiai įvardintos rizikos, kurias stebime gyventojo veikloje, pvz.: pajamos – mažesnės nei minimali alga, deklaruoja visiškai negaunantys pelno arba dirbantys nuostolingai, metinis pelnas – mažesnis nei 10 tūkst. eurų ir kt.

Gavusieji šiuos laiškus turėtų įvertinti savo deklaracijose pateiktus duomenis ir juos savanoriškai patikslinti. Automobilių remonto sektoriui VMI skiria padidintą dėmesį. Šiuo metu atliekama 40–ies rizikingų mokesčių mokėtojų veiklos analizė ir pas visus, deja, nustatyti pažeidimai“, – komentavo S. Mociškienė.

REKLAMA

VMI pažymi, kad stebėsena yra švelnioji kontrolės priemonė, kurios metu stebima įmonė ar gyventojas savo klaidas dar gali ištaisyti:

„Tačiau, jei stebimas mokesčių mokėtojas neatsižvelgia į VMI surinktą informaciją ir pastabas, tuomet įmonės atžvilgiu gali būti taikomi griežti kontrolės veiksmai – mokestinis tyrimas ar mokestinis patikrinimas.“

Įvardijo, kas kelia įtarimų – atsižvelgia į algas

VMI atstovė pastebi tendenciją, kad dalis verslo atstovų apskaitoje registruoja ne visus sandorius, taigi abi sandorio pusės – paslaugos teikėjas ir pirkėjas – sudaro prielaidas pajamų ir išlaidų slėpimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai kalbant, jei asmuo per metus suremontavo, pvz., 100 automobilių ir už tai gavo pajamų, jis registruoja, tarkime, tik 70 atliktų užsakymų, tad 30 proc. gautų pajamų nuslepia.

Tokiais atvejais, anot S. Mociškienės, įmonių savininkai iš veiklos vykdymo deklaruoja mažesnes pajamas nei darbo užmokestis, kurį jie sumoka samdomiems darbuotojams. 

O, kai deklaruojama, kad kvalifikuotiems autoremonto meistrams išmokamas minimalus darbo užmokestis, galima numanyti, kad dalis pajamų lieka neapskaitytos, taigi rizika dėl neapskaitomo darbo užmokesčio išlieka.

REKLAMA

VMI primena, kad pastebėję ar turėdami informacijos apie nelegalią autoremonto veiklą, neapskaitomas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gyventojai apie tai gali pranešti telefonu +370 5 260 5060 ar užpildyti elektroninę anketą VMI svetainėje.

Autoservisų klientai turi reikalauti šio dokumento

S. Mociškienė primena, kad nuo 2024 m. gegužės įsigaliojo Aprašas, kuriuo remiantis autoremonto veiklos vykdytojai privalo ne tik pildyti užsakymo paraiškas, bet jas ir saugoti, nes paraiškos yra prilyginamos apskaitos dokumentams.

REKLAMA

Užsakymo paraiškas reikia nuo šiol reikia pateikti VMI kontrolės metu, kadangi jose esanti informacija padės išsiaiškinti darbų kainą, kokios detalės ar medžiagos buvo panaudotos automobilio remonto metu, kas jas pirko (įmonė ar automobilio savininkas), kokie remonto darbai buvo atlikti ir pan.

Atstovės aiškinimu, taip inspekcija gali vertinti realią situaciją, tiksliau atkurti veiklos išlaidas ir pajamas. 

„Užsakymo paraiškos yra itin svarbios ir automobilių savininkams, todėl gyventojai autoservisuose turėtų reikalauti užsakymo paraiškų pildymo su aiškiai nurodytomis panaudotomis detalėmis, medžiagomis, atliktais darbais ir jas saugoti, kaip saugome kasos aparato kvitą nusipirkę prekes – tai padės apsidrausti, jei paslaugos būtų suteiktos nekokybiškai“, – pabrėžė S. Mociškienė.

tv3.lt

Gaunate mažai pajamų? Nenustebkite – VMI prašo paaiškinti, iš ko pragyvenate. Tai, ne vmi ar kazkieno kito, suknistas reikalas is ko zmogus pragyvena, tiksliau egzistuoja sioje bauduvos rsp.. Galetu,tai paskutini kaili nuluptu.. Tokios vagiu ir banditu salies, niekur nera visoje ES.. Bauduvos rsp konkreti..
Išgamų pedokoncervų tyčiojimasis iš žmonių
ka cia aiskinti reikia...kainos kaip uk,algos kaip Bulgarijoj...kur logika geroves valstybes
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų