• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šveicarijos draudimo kompanija „Swiss Re“ atlikusi tyrimą nustatė, kad 2010 metais gamtos stichijos ir dėl žmonių kaltės kilusios nelaimės pasaulio ekonomikai padarė žalos už 218 mlrd. JAV dolerių, skelbiama oficialiame „Swiss Re“ pranešime. Tai yra tris kartus daugiau nei 2009 metais, kuomet žala siekė 68 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Kompanijos teigimu, dėl to padaryti nuostoliai pasaulio draudimo kompanijoms siekė 43 mlrd. JAV dolerių, 60 proc. daugiau nei 2009 metais. Šių nelaimių metu iš viso žuvo apie 304 tūkst. žmonių – daugiausiai nuo 1976 metų.

REKLAMA

Daugiausiai žmonių aukų nusinešusi nelaimė 2010 metais buvo žemės drebėjimas Haityje, kurio metu žuvo daugiau kaip 222 tūkst. žmonių. Dar per 56 tūkst. žmonių žuvo per šią vasarą Rusiją nuniokojusią sausrą. Vasaros potvyniai Kinijoje ir Pakistane nusinešė apie 6,2 tūkst. žmonių gyvybių.

REKLAMA
REKLAMA

Gamtos stichijos draudimo kompanijoms atnešė 40 mlrd. JAV dolerių nuostolių, dar 3 mlrd. JAV dolerių nuostolių kompanijos patyrė dėl žmonių sukeltų nelaimių. Palyginimui, 2009 metais šie nuostoliai siekė 27 mlrd. JAV dolerių.

„Didžiausi nuostoliai teko Šiaurės Amerikai, čia draudimo kompanijos patyrė net 15 mlrd. JAV dolerių nuostolių“, – sakė viena iš tyrimo autorių Lucia Bevere.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausius nuostolius atnešė žemės drebėjimai

2010 metais beveik trečdalį žalos padarė žemės drebėjimai. Vasario mėnesį Čilėje ir rugsėjį Naujojoje Zelandijoje įvykę žemės drebėjimai draudimo kompanijoms atnešė daugiausiai nuostolių. Pirmasis draudikams „kainavo“ 8 mlrd. JAV dolerių, o antrasis – 4,4 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

Bendrai, paraiškos atlyginti gamtos stichijų padarytą žalą atitiko 10 metų rodiklius. Taip nutiko dėl to, jog praeitais metais JAV siaubę uraganai smarkiai nesiautėjo Š. Amerikos žemyninėje dalyje ir padarė mažiau žalos nei įprastai.

„Pastaruoju metu išaugo žemės drebėjimų padaryta žala. Pagrindinė to priežastis yra gyventojų skaičiaus augimas, urbanizacijos mastai bei didėjantis žmonių pragyvenimo lygis, – aiškino kitas tyrimo autorius Balzas Grollimundas. – Dauguma šių sparčiai augančių miestų yra seisminio aktyvumo zonose.“

„2010 metai pasižymėjo ne tik vienais stipriausių ir daugiausiai žalos padariusių žemės drebėjimų, tačiau ir smarkiais potvyniais, – sakė „Swiss Re“ vyriausiasis ekonomistas Thomas Hessas. – Kai kurie iš šių potvynių nusiaubė prastai tokioms nelaimėms pasirengusias valstybes, kuriose nėra pilnai išvystytos draudimo rinkos.“

T. Hesso teigimu, norint sumažinti žmonių aukų skaičių, yra būtina gerinti pasirengimą tokioms nelaimėms ir tobulinti jų padarinių likvidavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų