Premjeras Algirdas Butkevičius sako, jog Vyriausybė ieškos būdų, kaip padėti Mažeikių naftos perdirbimo ir transportavimo bendrovei „Orlen Lietuva“, kuri patiria sunkumų dėl prastėjančių finansinių rodiklių. Tu tarpu SEB banko vyriausiasis analitikas Gitanas Nausėda linkęs manyti, kad bendrovių „Orlen Lietuva“ ir „Achema“ sunkumai yra laikini.
„Kiek man žinoma, „Orlen Lietuva“ situacija šių metų pradžioje jau yra pasikeitusi, palyginti su praėjusių metų antruoju pusmečiu. Aišku, visiems daro įspūdį šių dviejų bendrovių įtaka mūsų eksporto rodikliams. Jeigu juos kartu sudėtume, išeitų beveik ketvirtadalis Lietuvos eksporto, todėl kai kas neteisingai interpretuoja, kad tai yra maždaug ketvirtadalį mūsų ekonomikos sudarančios įmonės. Kai mes pasitelkiame BVP rodiklį, tai šių įmonių įtaka BVP rezultatams yra kur kas mažesnė. Ji svyruoja ir gal net nesiekia 2 proc. – konkrečiai kalbu apie „Orlen Lietuva“ kompaniją.“
Ekspertas aiškina, kad „Orlen Lietuvai“ hipotetiškai nutraukus veiklą šalyje, degalus tektų importuoti iš užsienio ir tokiu atveju vartotojai vis tiek sumokėtų akcizus. O šios įplaukos į biudžetą yra kur kas didesnės, nei, pvz., sumokamas pelno mokestis.
„Orlen Lietuva“ šiuo metu rengia nepaprastosios padėties planą ir ketina atleisti apie 100 darbuotojų. Bendrovės vadovybė teigia, kad „įmonė yra sunkiausioje finansinėje padėtyje per visą jos veiklos istoriją“.