• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansiniai nusikaltimai vis dar vienu žingsniu lenkia valdžios institucijas. Nepaisant griežtesnės tvarkos finansų rinkoje, šių nusikaltimų nepavyks nutraukti, rašoma CNBC.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Karalystės Finansinių nusikaltimų tarnybos (FCA) duomenimis, pasaulyje dėl šios veiklos kasmet yra patiriama 2 trln. JAV dolerių nuostolių.

REKLAMA

Finansiniai nusikaltimai varijuoja nuo sukčiavimo ir kyšininkavimo iki slaptos investicinės prekybos ir grobstymo. Kibernetiniai nusikaltimai taip pat tampa šio proceso dalimi.

„Pastebima, kad pasaulyje daugėja profesionalių nusikaltėlių, o tam didžiausią įtaką daro technologijos. Kibernetinių nusikaltimų srautas dabar labai didelis ir vis dar lieka erdvės naujiems nusikaltimams, taigi šie dar ilgą laiką lenks valdžios institucijas“, - teigia finansinių nusikaltimų tyrimo partneris Aaronas Stephensas iš advokatų kontoros „Rewin Leighton Paisner“.

REKLAMA
REKLAMA

Kardifo universiteto kriminologijos profesorius Michaelis Levis sutinka, kad kibernetiniai nusikaltimai tapo vienu didžiausių iššūkių priežiūros tarnyboms. Jis taip pat teigia, kad finansinės apskaitos sukčiavimas tampa „pandemine problema“.

„Didžiausi finansiniai nusikaltimai iš tikrųjų yra didelės apimties apskaitos sukčiavimai“, - CNBC sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant kovoti su finansiniais nusikaltimais JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija sukūrė programą pavadinimu „Informatorių biuras“. Pastaroji leidžia asmenims lengviau paskelbti apie galimus finansinius pažeidimus. Informatoriai gali reikalauti 10-30 proc. nuo pažeidėjui skirtos baudos.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos FCA planuoja pritaikyti panašią sistemą, tačiau jos veiksmingumu abejoja A. Stephensas.

„Visiškai sustabdyti finansinių nusikaltimų nepavyks. Niekas nenorės tokios sistemos, kuri yra per daug reguliuojama, o žmonės negali imtis rizikos savo nuožiūra. Dabar ieškoma pusiausvyros tarp sveiko rizikavimo ir stipriai reguliuojamos bei švarios rinkos“, - teigia jis.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų