Atsižvelgusi į aktyvistų, žurnalistų ir pilietinės visuomenės grupių rekomendacijas, bendrovė pareiškė, jog naudotojai dabar gali paslėpti savo įrašus nuo žmonių, kurių jie nepažįsta.
Be to, „Facebook“ valdomo socialinio tinklo „Instagram“ naudotojams Afganistane bus išsiųsti pranešimai, kuriuose jiems bus pranešta, kokiais būdais jie galėtų apsaugoti savo paskyras.
„Glaudžiai bendradarbiaujame su socialinės žiniasklaidos sektoriaus kolegomis, pilietine visuomene ir vyriausybe, siekdami suteikti visą įmanomą paramą ir padėti apsaugoti žmones“, – tviteryje parašė už „Facebook“ saugumo politiką atsakingas Nathanielis Gleicheris.
Jis pridūrė, jog bendrovė Afganistane laikinai pašalino, be kita ko, galimybę peržiūrėti naudotojo draugų sąrašą, siekdama užkirsti kelią rizikai, jog gali būti taikomasi į žmones, kurių galbūt ieško Talibanas.
Kovotojams perėmus Afganistano kontrolę, technologijų milžinams, tokiems kaip „Facebook“ ir „Twitter“, kilo nemažai keblių klausimų.
„WhatsApp“ platformoje, regis, buvo blokuota Talibano atstovo spaudai Zabihullah Mujahido paskyra, o britų verslo dienraštis „The Financial Times“ pranešė, kad šioje platformoje buvo uždaryta Talibano sukurta karštoji linija gyventojų pranešimams apie plėšikavimą.
„WhatApp“ valdanti „Facebook“ patvirtino, jog metų metus laikė Talibaną teroristais ir blokuoja grupės paskyras šiuose tinkluose, taip pat platformoje „Instagram“.
Tokia „Facebook“ politika sulaukė kandžios Z. Mujahido kritikos.
Paklaustas, ar Talibanas gins žodžio laisvę, jis atsakė: „Bendrovė „Facebook“, šį klausimą reikėtų užduoti jiems.“