„Projekte neaiškumų kyla dėl numatomų išlaidų, palūkanų normų, sandorio dėl kainų skirtumo (angl. contract for difference, CfD – BNS) sąlygų ir kitų veiksnių. Todėl „Vargronn“ (Norvegijos jūros vėjo jėgainių bendrovė – BNS) ir „European Energy“ nusprendė nedalyvauti konkurse“, – pirmadienį komentare BNS teigė įmonė.
Tik vienas dalyvis
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį pranešė, kad konkursas neįvyko sulaukus tik vieno dalyvio paraiškos – ją pateikė anksčiau tokių planų neturėjusi valstybės valdomos „Ignitis grupės“ antrinė įmonė „Ignitis renewables“.
„European Energy“ pernai rugpjūtį skelbė, jog ketina dalyvauti antrajame aukcione.
Komentare įmonė teigė, jog konkursui ruošėsi, vertino jo sąlygas, Lietuvos institucijų pateiktas apklausas ir tyrimus dėl parko statybos jūroje apie 30 kilometrų nuo Palangos.
„Nors tai padėtų mažinti galimą jūros vėjo projekto rizikos profilį, „Vargronn“ ir „European Energy“ padarė išvadą, kad projektas neatitiko komercinių reikalavimų“, – teigė bendrovė.
Anot „European Energy“, dėl partnerystės kartu plėtoti vėjo parkus Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje pernai gegužę susitarusios įmonės ketina toliau domėtis šia rinka.
„Manome, kad besikurianti ofšorinė rinka Baltijos šalyse yra viena įdomiausių Europoje, turinti daug žadantį potencialą“, – sakė įmonės atstovai.
Kad konkursas įvyktų, jame turėjo dalyvauti bent du dalyviai. Rinkos dalyviai ir ekspertai antrąjį aukcioną laikė patrauklesniu, nes jame buvo numatyta galimybė pretenduoti į 15 metų trukmės valstybės skatinimą.
Energetikos ministerija pranešė, jog konsultuosis su rinkos dalyviais ir atnaujins konkurso sąlygas. Pasak ministro Dainiaus Kreivio, ministerija aiškinsis, kokios konkrečios sąlygos padidintų projekto patrauklumą, padarytų jį atsparesniu rinkos svyravimams.