"Tam, kad galėtume toliau sklandžiai rengtis euro įvedimui, pagrindinius dokumentus turime patvirtinti iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai. Pagrindinį dėmesį telksime į vartotojų apsaugą ir visuomenės informavimą", - sakė koordinacinės darbo grupės vadovas finansų ministras Rimantas Šadžius.
Euro įvedimo plane numatomas grynųjų eurų ir litų bendros apyvartos laikotarpis, kiek laiko turi būti rodomos kainos ir litais, ir eurais, kiek laiko komerciniai bankai turi nemokamai keisti litus į eurus, bei kiti klausimai. Ginant vartotojų teises siūloma su įmonėmis pasirašyti geros verslo praktikos kodeksą, kuriame verslas pasižadėtų nenaudoti euro įvedimo kaip preteksto didinti kainas ir taikytų kitas sąžiningą elgesį vartotojų atžvilgiu užtikrinančias priemones.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas visuomenės informavimo ir komunikacijos strategijai, kuria siekiama laiku, aiškiai, objektyviai ir tinkamomis priemonėmis informuoti visuomenę ar atskiras tikslines grupes apie euro įvedimą Lietuvoje.
Lietuvos Vyriausybė išsikėlė tikslą eurą šalyje įvesti 2015 m. Tam vasario 27 d. Vyriausybės nutarimu sukurta speciali koordinacinė komisija, kurią sudaro Ministras Pirmininkas, finansų ministras ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas.