Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas Linas Slušnys sako, kad etiškiausia žiniasklaidos priemonė Lietuvoje yra radijas.
„Daugiau kaip dešimt metų esu Etikos komisijoje, keli metai esu tos komisijos pirmininkas. Dėl radijo laidų per visą šitą istoriją yra nusiskųsta gal du kartus. Todėl, kad radijas klauso, išklauso. Ką pašnekovas nuomonių ringe išsitaria, tai tik bus padarytas apibendrinimas, ir baigta“, - „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė L. Slušnys.
„Kai mes kalbame apie spausdintą žodį, būtinai turime pamatyti kokį nors šlykštų žodį, šlykštų junginį, kuris neturi nieko bendro su tekstu. Tas sensacijų vaikymasis net nėra susijęs su etika. Tai – kultūros stoka, kaip mes bandome pramušti žmonių srautą savo portale ar kažkokioje žiniasklaidos priemonėje“, - tęsė jis.
Klaidų taisymas
Žurnalistas Rytis Juozapavičius sako atsirenkantis patikimas žiniasklaidos priemones pagal klaidas.
„Pirmas požymis, kaip atskirti kokybišką žiniasklaidos priemonę nuo nevertos dėmesio, – ar taiso klaidas, ar ne. Jeigu žiniasklaidos priemonė netaiso klaidų – ignoruokit, neskaitykit, negaiškit laiko su ja. Tai mano nuoširdus patarimas“, - laidoje kalbėjo R. Juozapavičius.
Kai jis vadovavo „Transparency International“ Lietuvos skyriui, jie atliko Lietuvos žiniasklaidos skaidrumo studiją, kuomet buvo lyginama nacionalinių ir švediškų dienraščių klaidų taisymas. „Švediškas laikraštis per mūsų tirtą laikotarpį taisė 23 kartus klaidas, o iš keturių mūsų tirtų lietuviškų dienraščių, taisė tik vienas, ir tai pavedimu“, - kalbėjo R. Juozapavičius.
„Neįmanoma pasakoti apie pasaulį be klaidų. Vadinasi, klaidų taisymas yra būtinas dalykas ir yra pirmas požymis, kad žmogus, kuris informuoja, rimtai žiūri į savo darbą“, - reziumavo žurnalistas.