• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) svarsto, ar nutraukti jautrų prekybos tyrimą prieš Kiniją dėl įtariamos ekonominės prievartos, nukreiptos prieš Lietuvą. 

Europos Sąjunga (ES) svarsto, ar nutraukti jautrų prekybos tyrimą prieš Kiniją dėl įtariamos ekonominės prievartos, nukreiptos prieš Lietuvą. 

REKLAMA

Apie tai praneša naujienų agentūra „Bloomberg“. 

Tokie ES svarstymai kelia Vašingtono nepasitenkinimą, o išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo)  komanda tai vertina kaip pasidavimą Pekinui.

D. Trumpas žada laikytis griežtos pozicijos Kinijos atžvilgiu, o toks ES žingsnis leistų jam manyti, kad blokas siekia išlaikyti draugiškus santykius su Pekinu, teigia su šiuo klausimu susipažinę asmenys. 

Kadenciją baigiančio prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracijos pareigūnai taip pat ragina Europą tęsti bylos nagrinėjimą.

D. Trumpas, kuris pirmadienį bus inauguruotas prezidentu, grasino Europai naujais muitais, o jo komanda kritikavo bloką dėl per švelnios pozicijos Kinijos atžvilgiu. 

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas dėl tolesnių šios procedūros veiksmų dar nepriimtas, sakė su byla susipažinęs ES pareigūnas. 

ES visada palaikys Lietuvą ir saugos nuo ekonominės prievartos, pridūrė jis.

ES toliau stebės įvykius, susijusius su Lietuvos eksportu į Kiniją, ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su sąjungininkais ekonominės prievartos klausimais, sakė pareigūnas. 

REKLAMA

D. Trumpo pereinamojo laikotarpio komandos atstovas spaudai atsisakė komentuoti. 

„Šiandien byla yra tokia pat stipri, kaip ir tą dieną, kai ji buvo pateikta“, – atsakydamas į klausimus teigė Jungtinių Valstijų prekybos atstovo biuras.

„Labai sunku suprasti, kodėl komisija, praėjus metams po to, kai sustabdė šį ginčą dėl įtariamų Kinijos kenkėjiškų ekonominių veiksmų, vis dar jo neatnaujino“, – pridūrė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Kinija 2021 metais pažemino diplomatinį atstovavimą santykiuose su Lietuva ir ėmėsi prekybos ribojimų po to, kai Lietuva leido Taivanui atidaryti atstovybę šios salos vardu. 

Pekinas tai palaikė Lietuvos parama Taivanui veikti kaip nepriklausomai valstybei, jis taip pat apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą.

Dėl to Briuselis 2022 metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO). Sulaukusi Europos Komisijos (EK) kreipimosi, organizacijos arbitrų kolegija pernai sausio pabaigoje laikinai sustabdė dėl Kinijos taikytų prekybos ribojimų Lietuvai nagrinėjimą.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų