Europos pameistrystės aljanso (toliau – Aljansas) tikslas – sutelkti ES valstybių narių, socialinių partnerių, verslo, Europos Komisijos ir kitų svarbių šios srities subjektų veiksmus kuriant aukštos kokybės pameistrystės, t.y. gamybinės praktikos, schemas.
„Suteikdami galimybes jauniems žmonėms įgyti reikalingą praktiką bei užtikrindami, kad jie sklandžiai pereitų iš švietimo sistemos į darbo rinką, efektyviau spręsime jaunimo nedarbo problemas. Čia itin svarbus glaudus socialinių partnerių, švietimo įstaigų, įmonių, taip pat politikos kūrėjų, specialistų ir jaunimo atstovų bendradarbiavimas“, - sako A. Pabedinskienė.
Ji pabrėžė, kad Europoje yra puikių efektyviai veikiančių pameistrystės mechanizmų pavyzdžių - Vokietijoje, Austrijoje. Šiuos mechanizmus taikančiose valstybėse jaunimo nedarbo rodikliai taip pat skiriasi – jie gerokai mažesni. Anot ministrės A. Pabedinskienės, siekiant sumažinti nedarbą, būtina dalintis gerąja praktika ir pritaikyti ją kitose šalyse. Aljansas būtent tai ir skatins. Dalijimasis žiniomis bei idėjomis galiausiai turėtų padėti valstybėse narėse didinti siūlomų gamybinės praktikos vietų skaičių ir kokybę, taip pat paskatinti jaunimą dalyvauti gamybinės praktikos (pameistrystės) programose.
Šiandien įvykęs ketinimų deklaracijos pasirašymas yra puiki pradžia. Lietuva pirmininkavimo ES Tarybai metu skatins socialinius partnerius bendradarbiauti įgyvendinant švietimo bei profesinio mokymo sistemų reformas, plėtoti praktinio mokymosi darbo vietoje galimybes. Darbdaviai ir verslininkai bus skatinami įsipareigoti remti kokybiškas stažuotes, gerinti gamybinės praktikos įvaizdį ir didinti jo patrauklumą Europoje.
Europos gamybinės praktikos aljanso klausimas bus akcentuojamas neformalios Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) metu liepos 11-12 dienomis. Pirmininkavimo metu numatoma parengti Tarybos deklaraciją dėl Aljanso steigimo.