Birželio pabaigoje patvirtintoje Nacionalinėje atsinaujinančių energijos išteklių plėtros strategijoje numatoma atsinaujinančių energijos išteklių vartojimą galutiniame energijos balanse 2020 metais padidinti iki 23 proc., teigia Energetikos ministerija. Tai trimis procentais viršija bendrąjį Europos Sąjungos (ES) tikslą atsinaujinančių energijos išteklių dalį per dešimtmetį padidinti iki 20 proc.
Anot energetikos ministro Arvydo Sekmoko, ambicingų tikslų įgyvendinimo bus siekiama tobulinant šių išteklių naudojimo paramos schemas bei didinant savivaldybių ir pačių gyventojų suinteresuotumą naudoti atsinaujinančią energiją.
Lietuva, pasak ministerijos, turi didelį atsinaujinančios energijos išteklių potencialią – pavyzdžiui, 2020 metais iš atsinaujinančių energijos išteklių turėtų būti pagaminama iki 21 proc. elektros energijos ir iki 50 proc. centralizuotai tiekiamos šilumos. Naujoji strategija ir pagal šią strategiją Europos Komisijai pateiktas veiksmų planas esą nubrėžia aiškias gaires, kaip to pasiekti. Numatoma ne tik tobulinti teisinę bazę bei plėtoti paramos schemas, bet ir mobilizuoti savivaldybes bei pačius gyventojus prisidėti prie atsinaujinančių išteklių naudojimo plėtros.
„Atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, kaip ir branduolinė energetika, yra viena svarbiausių strateginių energetikos politikos krypčių, padėsiančių mažinti priklausomybę nuo importuojamo kuro, didinti tiekimo saugumą ir kurti naujas darbo vietas“, - teigia energetikos ministras A. Sekmokas.
Nacionalinė atsinaujinančių energijos išteklių plėtros strategija nurodo viziją, tikslus ir priemones, kaip Lietuva sieks įgyvendinti ES įsipareigojimus atsinaujinančių energijos išteklių srityje.
ES yra įsipareigojusi atsinaujinančių energijos išteklių dalį galutiniame energijos suvartojime iki 2020 metų padidinti 20 proc., o kiekvienai ES valstybei narei yra nustatyti individualūs įsipareigojimai.
Lietuva atsinaujinančių energijos išteklių dalį 2020 metais yra įsipareigojusi padidinti iki 23 proc. Pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių energijos išteklių energiją, Lietuva kas dvejus metus Europos Komisijai turės teikti ataskaitas apie pažangą didinant atsinaujinančių energijos išteklių vartojimą.