Braškių sezonas tik prasideda, tad kaina, kaip įprasta, yra gerokai didesnė nei ta, kuri pasiūloma vasaros metu. Šiame skelbime už 0,5 kg. braškių prašoma 7 eurų. Būtent prašoma kaina ir sukėlė internautų pasipiktinimą.
„Aš suprantu, kad galima ir už 100 eurų/kg. pardavinėti. Jas kas nors perka?“, - tokį prierašą prie patalpinto skelbimo paliko Ispanijoje gyvenanti lietuvė. O tada ir prasidėjo...
Ironijos porcija
Internautai suskubo šaipytis iš tokio pasiūlymo. „Prieš dvi savaites po 20 eurų už kilogramą lietuviškų braškių užsiprašė. Matyt Lietuvoje jas auksu tręšia“, - piktinosi internautė Laura.
Kiti replikavo, kad „Taip, lietuviai turtingi. Tikrai perka“ arba „Lietuvių kainomis neišgąsdinsi“. Tarp internautų įsiplieskė tikrai arši diskusija. Kol vieni siūlė pirkti pigesnes lenkiškas braškes, kiti rekomendavo neverkšlenti ir pamąstyti, kiek ūkininkai investuoja, kad jau gegužės mėnesį galėtų žmonėms pasiūlyti šių uogų.
Dar viena internautė teigė, kad ne tik Rokiškyje, bet ir Šiauliuose šiuo metu už 0,5 kg. prašoma apie 8 eurų. Tik kažkur nuo birželio braškių kainos turėtų pamažu kristi. Taip nutinka kasmet sezonui įsibėgėjant.
Sezono pradžia
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su braškes Rokiškio rajone siūlančiu Raimondu. Bedarbiu, o ne ūkininku jį vadinti paprašęs pašnekovas teigė, jog jam yra nesuprantamas kilęs ažiotažas.
„Tai yra sezono pradžia. Pasakysiu atvirai, neturiu nieko prieš ispaniškas, prancūziškas ar graikiškas braškes. Bet jeigu mes padėtume lietuviškas ir kitų šalių braškes ant to paties stalo, tai žmonės vien iš kvapo atskirtų, kurios yra skanesnės. Užauginta šiltnamyje braškė niekada nebus tokia pat, kaip užauginta laukuose. Jų kokybė ir skoninės savybės bus visai kitokios“, - pabrėžė Raimondas.
Vyras pokalbio su žurnalistu metu atsivertė savo užrašus ir patvirtino, kad praėjusiais metais dar birželio pradžioje braškės buvo siūlomos už 8-10 eurų už kilogramą: „Praėjusiais metais pirmus tris kilogramus pardaviau po 8 eurus. Vėliau, sezonui įsibėgėjus, braškių kaina krenta iki 2,5-3,5 euro už kilogramą. Keista, kad žmonės piktinasi. Mažai kas įsivaizduoja, kiek rūpesčio reikia norint užauginti ankstyvąsias braškes. Kovo mėnesį, per pačius šalčius, net naktimis nemiegojau, kad tik išsaugočiau braškių derlių.“
Anot Raimondo, braškes už didelę kainą perka tie žmonės, kurie gali sau tai leisti. Pirmąsias braškes atiduoti pusvelčiui Raimondas nemato prasmės: „Geriau tada pats suvalgysiu. Juolab, kad nesu ūkininkas ir tonomis tų braškių neauginu.“