Projektą įgyvendinanti energetikos grupės „Epso-G“ bendrovė „Energy cells“ pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiu konsorciumu dėl 200 megavatų (MW) galios ir 200 megavatvalandžių (MWh) talpos įrenginių projektavimo, gamybos ir įrengimo bei aptarnavimo, pranešė grupė.
Pasak jos, tai yra vienas didžiausių tokių projektų Europoje.
Pagal sutartį įmonės iki 2022 metų lapkričio suprojektuos, pagamins ir prijungs baterijas, taip pat 15 metų teiks sistemos aptarnavimo ir priežiūros paslaugas.
Energetikos ministro Dainiaus Kreivio teigimu, šis nacionalinės reikšmės objektas iki sinchronizavimo su Europos tinklais tarnaus kaip greitasis aktyviosios galios rezervas, o ateityje – atsinaujinančių energijos šaltinių integracijai.
„Energijos kaupimo įrenginių sistema turi pradėti veikti per trumpiausią įmanomą laiką ir užtikrinti naują kokybinį tinklo atsparumo lygį“, – teigė D. Kreivys.
„Epso-G“ vadovas Rolandas Zukas sako, kad Vokietijos įmonės yra vienos pasaulinių energijos kaupimo technologijų lyderių, todėl Lietuvoje bus įrengtos naujausios ir pažangiausios technologijos.
Baterijos bus įrengtos Vilniaus, Šiaulių, Alytaus ir Utenos transformatorių pastotėse. Esant poreikiui rezerviniai kaupikliai galią pradės tiekti per 1 sekundę.
D. Kreivys anksčiau teigė, kad Lietuva neapsiribos 200 megavatų baterijomis – ateityje statant jūros vėjo parkus, plečiant sausumos vėjo ir saulės parkus, šių baterijų nebeužteks.
Abi Vokietijos įmonės tiekė įrangą rugsėjį baigtai įrengti pirmajai Baltijos šalyse vieno megavato (MW) galios eksperimentinei baterijai.