„Mums buvo itin svarbus mokėjimų įstaigos licencijos išdavimo laikas, o Lietuvoje šis procesas yra greičiausias Europos Sąjungoje. Be to, pirmojo vizito Lietuvoje metu sutikti žmonės, jų požiūris į mus, noras padėti tik leido įsitikinti, kad nusprendę kurtis Lietuvoje priėmėme teisingą sprendimą“, - teigia bendrovės „Simplex“ generalinis direktorius Nimrod Lehavi.
Rinkdamiesi naują investicijų lokaciją „Simplex“ svarstė galimybes kurtis Liuksemburge, Kipre ir Jungtinėje Karalystėje.
Prižiūrės operacijas visame pasaulyje
Modernias finansų technologijas, žinomas kaip Fintech, naudosianti bendrovė kurs mokėjimų platformą (Simplex platform), kurioje būtų vykdomi atsiskaitymai už internete įsigyjamas prekes ir paslaugas. Numatytą įdiegti technologinį sprendimą, kuris didintų mokėjimo operacijų saugumą ir suteiktų galimybę prekybininkams patirti mažiau nuostolių dėl nusikalstamų veikų priimant internete atsiskaitymus mokėjimo priemonėmis.
Bendrovės kuriama platforma esą unikali tuo, kad nesistengia pakeisti nei pirkėjų, nei pardavėjų įpročių, tai yra veikia kaip nematomas kasdienių mokėjimų prižiūrėtojas, sumažinantis įskaitymų riziką. Lietuvos padalinys bus atsakingas už bendrovės teikiamų paslaugų pardavimus šalyje ir operacijų priežiūrą visame pasaulyje.
Naujoji mokėjimo įstaiga informavo ketinanti bendradarbiauti su interneto prekybininkais tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europos Sąjungoje. Ji priklauso patronuojančiajai Izraelio bendrovei Simplex Payment Services.
Bendrovei išduotoje licencijoje numatytos tokios mokėjimo paslaugos: viena, tai mokėjimo operacijos, įskaitant lėšų, esančių mokėjimo sąskaitoje, atidarytoje mokėjimo paslaugų vartotojo mokėjimo paslaugų teikėjo arba kito mokėjimo paslaugų teikėjo įstaigoje, pervedimą: tiesioginio debeto operacijos, įskaitant vienkartines tiesioginio debeto operacijas, mokėjimo operacijos naudojantis mokėjimo kortele arba panašia priemone ir kredito pervedimai, įskaitant periodinius pervedimus. Antra, mokėjimo priemonių išdavimas ir priėmimas; trečia, pinigų perlaidos.
Palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas finansinių paslaugų teikimo veiklai, taip pat inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia, kad Lietuva taptų finansų technologijų centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione.
Laukiama ir tolesnės Fintech plėtros
Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pastebi, kad finansinių technologijų sektoriaus plėtra Lietuvoje leido sustiprinti santykius su Izraelio verslu.
„Izraelio verslo žvilgsnis vis dažniau nukrypsta į Lietuvą ir tai yra geras ženklas, siekiant į šalį pritraukti inovacijų ekosistemą ant aukštesnio laiptelio kilstelti galinčių bendrovių. Finansinės technologijos ir kibernetinis saugumas yra būtent tos industrijos, kur Lietuva turi potencialo augti, o Izraelio verslas pamažu tampa katalizatoriumi, spartinančiu šių sektorių augimą“, - teigia M. Sinkevičius.
„Lietuvos finansinių technologijų klasteris auga žaibiškais tempais. Atsispyrus kelių lietuviškų „fintech“ bendrovių dabar turime visą spektrą paslaugų globaliu mastu teikiančių ar artimiausiu metu planuojančių teikti bendrovių. Visgi reikia turėti omenyje, kad daugelis valstybių – Prancūzija, Singapūras ir kitos – nuolat tobulina savo pasiūlymą šio sektoriaus bendrovėms, todėl reikia ir toliau gerinti sąlygas finansinių technologijų bendrovėms“, - teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.
2014 metais įkurtas startuolis jau yra pritraukęs 8,5 mln. eurų investicijų iš rizikos kapitalo fondų ir privačių investuotojų.