• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau devynis mėnesius Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) vadovės poste sėdinčiai Dianai Korsakaitei šalies gyventojų labui nepavyksta nuveikti nieko gero. Per jos kadencijos laiką didėjo ir šilumos, ir dujų, ir elektros kainos. Planuojama, kad šios dar labiau išaugs po Naujųjų metų, kada bus panaikintas lengvatinis tarifas gyventojams, turintiems elektrines virykles.

REKLAMA
REKLAMA

Lengvatos naikinimas – tik priedanga

„VKEKK ir D.Korsakaitė beveik neturi pasirinkimo", – “Respublikai" tvirtino buvęs ilgametis Lietuvos energetinės sistemos vyriausiasis inžinierius Algirdas Stumbras.

REKLAMA

Šalies energetikos patriarchas tai sakė turėdamas galvoje, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. nuo 43 centų už kilovatvalandę (ct/kWh) iki 45 ct/kWh bus padidintas elektros tarifas gyventojams, kurie maistą verda elektrinėmis viryklėmis.

Apie galimą pigesnio tarifo panaikinimą vienoje iš televizijos laidų paskelbė pati D.Korsakaitė.

A.Stumbro teigimu, dabar elektros tarifas Lietuvoje yra vienas mažiausių ES, nors daugiausiai iš Bendrijos šalių mokame už dujas elektrai gaminti, o pigią energiją gaminusi Ignalinos atominė elektrinė jau uždaryta.

REKLAMA
REKLAMA

„Vidutiniškai ES už elektros energijos kilovatvalandę mokami 16,5 euro cento (maždaug 57 lietuviški centai), o mes mokame mažiausiai dvylika lietuviškų centų pigiau. Vieni pigiausių elektros energijos tarifų iš Bendrijos šalių yra Latvijoje, Bulgarijoje ir Graikijoje. Tačiau pirmos dvi valstybės elektrai gaminti naudoja pigią upių energiją, o graikai specialiai neišrašinėja didelių sąskaitų savo piliečiams, nes mano, kad jie ir taip skurdžiai gyvena", – sakė A.Stumbrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, anot jo, Lietuvoje savo piliečių vietiniai politikai negina, o pigių šaltinių elektros energijai gaminti neturime. Todėl, prognozavo A.Stumbras, ji brangs tol, kol pasieks ES vidurkį.

Paklaustas apie tai, kad elektrinių viryklių naudotojai privilegija naudojasi beveik visoje Bendrijoje, išskyrus Graikiją, todėl ar nekeista, kad antra be privilegijos likusi šalis bus Lietuva, energetikos specialistas atsakė štai ką: „Matyt, VKEKK nenori atvirai didinti tarifų, kad visuomenėje nesukeltų erzelio. Todėl ir kelia juos prisidengdama, pavyzdžiui, privilegijų naikinimu".

REKLAMA

Už elektrą – kaip už mobiliuosius

A.Stumbro nuomone, “iš tos pačios operos" yra ir viešas D.Korsakaitės pareiškimas apie VKEKK norą nuo kitų metų sausio pakeisti mokėjimo už elektrą sistemą. Neva nuo 2011 metų sausio 1–osios turėtų atsirasti galimybė už elektrą atsiskaityti pasirinkus tam tikrą mokėjimo planą – panašiai dabar atsiskaito telefonų planų turėtojai.

REKLAMA

Pasak D.Korsakaitės, įsigaliojus naujajai tvarkai, elektros vartotojams bus pasiūlyti 2–3 mokėjimo planai. „Neabejokime, kad pasirinkę juos Lietuvos gyventojai irgi mokės daugiau, nei mokėjo iki šiol. Mokėjimo planai bus irgi priedanga nenorint sukelti erzelynės", – savo nuomonę dėstė A.Stumbras.

„Respublika" teiravosi VKEKK, ar jau yra planų apmatai, tačiau gavo atsakymą, kad juos rengia elektros energijos tiekimo ir skirstymo bendrovės VST ir Rytų skirstomieji tinklai. Tuo tarpu pastarųjų atstovė Giedrė Vinickienė aiškino, kad konkrečių skaičių “kol kas nėra".

Petras ŠATEIKA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų