„Monetarinio švelninimo mastas euro zonoje nebėra tinkamas, atsižvelgiant į regiono ekonominį atsigavimą“, – savo metinėje ataskaitoje Vokietijos kanclerei Angelai Merkel teigia Vokietijos ekonomikos ekspertų taryba.
„ECB turėtų lėtinti savo vykdomą obligacijų supirkimą ir jo atsisakyti anksčiau“, – mano tarybos nariai.
Vadovaujant Mario Draghi, ECB supirko vyriausybių ir įmonių išleistų obligacijų už daugiau nei trilijoną eurų tai siekdamas įpumpuoti pinigų į finansų sistemą. Dauguma analitikų man, kad ECB pratęs programos vykdymą po dabar numatytos 2017 metų kovo mėnesio ribos ir toliau per mėnesį jai skirs 80 mlrd. eurų, nes euro zonos ūkio atsigavimas išlieka silpnas.
Tačiau penki minėtos tarybos nariai perspėja, kad ECB veiksmai sumažino spaudimą vyriausybėms vykdyti reformas.
„Net ir Vokietijos vyriausybė nepasinaudojo pastaraisiais metais fiksuotų teigiamų ūkio prieaugiu, kad įvykdytų į rinką orientuotų reformų“, – sakė tarybos pirmininkas Christophas Schmidtas.
Minėti ekspertai prognozuoja, kad euro zonos ekonomika šiemet ūgtels 1,6 proc., o kitąmet – 1,4 proc.
Ekspertai taip pat mano, kad birželį britų priimtas sprendimas išstoti iš Europos Sąjungos, rodo, kad Bendrijai reikia reformų. „Turime priežasčių nerimauti, atsižvelgiant į kai kuriose narėse stiprėjančias prieš ES nukreiptas nuotaikas“, – pažymi ekspertai.