Ekonomikos Nobelio premijos laureatas Josephas Stiglitzas mano, kad Europos šalys sparčiai ėmusios mažinti biudžeto deficitus ir riboti išlaidas didina riziką pasiųsti regiono ekonomiką į pakartotinę recesiją.
„Mažinti didelę grąžą galinčias duoti investicijas vien tam, kad sumažinti biudžeto deficitą yra tikrai kvaila“, - teigia Kolumbijos Universiteto profesorių cituoja "Bloomberg".
Pasak jo, daugelis Europos šalių mato tik vieną tikslą – sumažinti biudžeto deficitą iki 3 proc. BVP. Tai nėra realu, tačiau toks išlaidų ribojimas gali privesti Europos ūkį prie pakartotinės recesijos.
Europos Komisija prognozuoja, kad šiemet vidutinis euro zonos šalių biudžeto deficitas sieks 6.6 proc. BVP. Pernai deficitas sudarė 6.3 proc. BVP.
J. Stiglitzas nelaukia ekonomikos augimo tol, kol kompanijos bus linkę mažinti darbo vietų skaičių.
„Problema ta, kad iš šios krizės neišsikapstysime labai greitai. Tai kas dabar yra daroma, tai stūmimas ekonomiką į panašią padėtį, kokia buvo Japonijoje, kuomet ekonomika negalavo labai ilgą laiką. Taip pat neramina žmonių kalbos apie naują normalų augimą, kuomet nedarbo lygis siekia pavojingus 10 proc.“, - sako ekonomistas.