Prancūzija, kaip ir Šveicarija, išsaugos teisę gaminti garsųjį griujerio (le gruyere) sūrį. Europos Komisija leido prancūzų sūrių gamintojams ir toliau gaminti sūrį tokiu pavadinimu, bet su sąlyga: prancūziškasis griujeris turi būti su skylutėmis.
Ilgus metus Prancūzija ir Šveicarija laikėsi „sūrių neutraliteto“ – abiejose šalyse griujeris buvo gaminamas pagal atskirą, šiek tiek skirtingą receptūrą ir savo etiketėmis, tačiau 2007 metais oficialusis Paryžius tuo neapsiribojo ir ėmė siekti aukščiausios Europos kokybės sertifikato „savo“ griujeriui, taip atimdamas iš Šveicarijos sūrininkų jų išimtinį statusą. Tiesą sakant, pats sūrio pavadinimas kilęs nuo Griujerio regiono Friburgo kantone.
Kitapus Alpių, Paryžiaus demaršas buvo įvertintas kaip atviras raginimas pradėti "gastronominį karą". Bernas neiškentė nepriminęs, kad būtent šveicariškasis griujeris buvo vienas iš nuolatinių paties Liudviko XV mėgstamų patiekalų. Galiausiai Prancūzija pralaimėjo ginčą, taip ir negavusi aukščiausiojo Europos sertifikato. Maža to, konkurentai iš Šveicarijos apskritai suabejojo, ar Prancūzija turi teisę išsaugoti ankstesnį regioninį sertifikatą. Jei būtų paskelbtas toks draudimas, tai būtų skaudus smūgis Savojos (pietrytinėje Prancūzijoje, pasienyje su Šveicarija) sūrininkams.
Tačiau Europos Komisija, kaip pažymi AFP, rado kompromisinį sprendimą. Prancūzijos gamintojams galima bus ir toliau pardavinėti sūrį griujerio pavadinimu, tačiau jis turi būti su skylutėmis, „ne mažesnėmis už žirnį ir ne didesnėmis už vyšnią“. O ant pakuotės turi būtinai didelėmis raidėmis užrašyta kilmės šalis - „iš Prancūzijos“".
O štai naudoti istorinį Savojos herbą, kuris išoriškai primena Šveicarijos vėliavą, nuo šiol bus griežtai draudžiama, kad pirkėjai nebūtų klaidinami.