„Tai beveik visiškas Lenkijos valdžios institucijų nedalyvavimas (...) Visa ES, jau nekalbant apie Ukrainą, šalį, kurioje šiuo metu vyksta karas, negali tapti įkaitais blokuojant mūsų išorės sienas“, – sakė transporto eurokomisarė Adina Valean.
Lenkijos transporto įmonės ir ūkininkai pirmadienį išplėtė savo protestus prieš, jų nuomone, nesąžiningą Ukrainos sunkvežimių vairuotojų konkurenciją ir skelbia sienos blokadą vykdysiantys ištisą parą iki pat sausio pradžios.
Vairuotojai protestuoja
Lapkričio 6-ąją protestą pradėję vairuotojai reikalauja, kad Ukrainos įmonėms, vežančioms krovinius, būtų išduodami komerciniai leidimai, taip pat jie nori, kad būtų sustabdytas po plataus masto Rusijos karo Ukrainoje įsteigtų įmonių veiklos leidimų galiojimas.
Tarp protestuojančių ūkininkų reikalavimų – subsidijos ir lengvatinės paskolos.
Be lengvųjų automobilių ir tolimojo susisiekimo autobusų, šiuo metu per sieną leidžiama vykti tik sunkvežimiams, vežantiems humanitarinę pagalbą ir karinę įrangą.
Ukrainiečių pareigūnai pasmerkė lenkų protesto akcijas, kaltindami protestuotojus trukdymu teikti humanitarinę pagalbą Ukrainai.