„Druskininkų verslumo situacija šalies kontekste atrodo gana pozityviai. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Druskininkuose vykdoma didelė dalis visos Lietuvos pramogų ir poilsio organizavimo veiklų. Kurorto patrauklumą galimiems investuotojams ir verslo projektams įrodo ne tik augantis turistų skaičius ir nuolatinis užimtumas sanatorijose ir SPA centruose, bet ir statistiniai verslumo duomenys“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.
Pasak ūkio ministro, 2014 metų pirmąjį – trečiąjį ketvirtį Druskininkų savivaldybėje įregistruotos 73 naujos įmonės, t. y. 12 proc. daugiau negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Šis rodiklis didesnis už Lietuvos ir Alytaus apskrities vidurkį, atitinkamai 8,4 proc. ir 6,5 proc. Net 95 proc. per 2013 m. pirmąjį pusmetį įkurtų įmonių vis dar tęsė savo veiklą po metų. Alytaus apskrities eksportas 2013 metais augo 3,6 proc. ir tai yra daugiau nei visos šalies eksporto plėtra.
„Vyriausybės 2012–2016 metų programoje numatyta kurti naujas darbo vietas ir sudaryti aktyvesnes verslo plėtros sąlygas šalies regionuose. Įgyvendindami VšĮ „Versli Lietuva“ Regionų verslumo ir eksporto skatinimo planą, tikimės, kad Druskininkai nepraras pagreičio, o kurorte atsiras veržlių žmonių, pasiryžusių imtis ne tik nedidelio nuosavo verslo, bet ir įgyvendinti didelės apimties ir svarbius projektus“, – kalbėjo ūkio ministras.
E. Gustas minėjo pagalbą verslui: „VšĮ „Versli Lietuva“ numato teikti paslaugas, skirtas ir pradedantiesiems verslininkams, ir jau veikiančioms mažosioms ir vidutinėms įmonėms, kurioms reikalinga parama vystant verslą. Siūlomų paslaugų pagrindas – konsultacijos ir mokymai, suteiksiantys pradedantiems ar plėtros siekiantiems verslininkams žinių ir kompetencijos, kurios padės rasti potencialių klientų, susisiekti su verslo plėtrai svarbiomis institucijomis.“
„Atsižvelgiant į tai, kad ES itin daug dėmesio skiria mažųjų ir vidutinių įmonių, kurių dauguma yra regionuose, konkurencingumui didinti ir plėtrai, numatyta skirti struktūrinių fondų lėšų ir 2014–2020 m. programavimo laikotarpiu, šių sektorių skatinimas taip pat padėtų spręsti regionų užimtumo ir socialines problemas“, – teigė E. Gustas.
Pasak ūkio ministro, įgyvendinus verslumo ir eksporto skatinimo priemones, tikimasi, kad lietuviškos kilmės prekių eksportas 2020 m. iš regionų sudarys 40 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto, eksportuojančių įmonių skaičius Lietuvoje augs ir 2020 m. sudarys 18 proc. visų Lietuvoje veikiančių subjektų. Be to, verslumo lygis 2020 m. regionuose pasieks šalies vidurkį, t. y. bus 23,1 proc., o regionuose sukuriamas BVP 2020 m. sudarys 40 proc. nuo viso šalyje sukuriamo BVP.
Per vizitą Druskininkuose verslininkams Ūkio ministerijos specialistai taip pat pristatė 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų galimybes, paramos priemones verslui, euro įvedimo ypatumus, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ veiklą skatinant tiesiogines užsienio investicijas į regionus.
E. Gustas Druskininkuose taip pat pasveikino jaunimui ir visiems verslu besidomintiems žmonėms skirto renginio „Verslas veža“ dalyvius. Renginyje pristatomi verslo pradmenys, savo patirtimi ir sėkmės istorijomis dalijasi jau patyrę verslininkai.
„Lietuva jau įrodė, kad čia auga ambicingų maksimalistų karta. Prieš aštuonerius metus verslininkų iki 30-ies metų naujai įsteigtų įmonių dalis iš visų įsteigtų naujų įmonių Lietuvoje siekė tik 7,1 proc. ir pagal šį rodiklį buvome paskutiniai tarp ES valstybių. Tyrimų duomenimis, o ypač jauniausioje 18–24 metų amžiaus kategorijoje, verslumo lygis šalyje buvo vienas didžiausių Europoje. Dar vienas įdomus faktas – per trejus metus pradėti verslą planuoja daugiau 20–24 m. amžiaus lietuvių nei estų, vokiečių, danų, suomių ar švedų“, – skatindamas imtis savo verslo renginyje jaunimui kalbėjo ūkio ministras.
Druskininkų miesto savivaldybėje ES lėšomis šiuo metu iš viso finansuojami 35 projektai. Jiems skirta 120,30 mln. litų. Baigtų projektų apskrityje jau yra 22, jiems skirta 95,05 mln. litų. Alytaus apskrityje Druskininkų miesto savivaldybė užima antrą vietą pagal gautų ES paramos investicijų sumą po apskrities centro – Alytaus miesto savivaldybės.
Dauguma Druskininkų miesto savivaldybės finansuotų projektų yra turizmo srities. Būtent šia savybe Druskininkai išsiskiria iš visos Lietuvos: pagal vykdomus projektus turizmo srityje ši savivaldybė (iš 60 Lietuvos savivaldybių) yra ketvirtoje vietoje po Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno miestų. Čia finansuoti 10 turizmo projektų, kuriems skirta 76,72 mln. litų. Baigus įgyvendinti visus 2007–2013 m. ES paramos projektus Druskininkų miesto savivaldybėje bus pritraukta 146,31 mln. litų privačių investicijų.