Rūta Lankininkaitė, Tomas Kavaliauskas, LRT televizijos laida „Panorama“
Kainų ir energetikos kontrolės komisija tik iš dalies atsižvelgė į Druskininkų valdžios siūlymus, kuriais siekta mažinti šildymo kainą kurorto gyventojams. Savivaldybė, panorusi apriboti šilumos teikėjo apetitą, argumentus dėl ko turi pigti šiluma, sieks apginti teisme.
Kainų ir energetikos kontrolės komisija Druskininkų gyventojams siūlo šilumos kainą mažinti tik puse cento už kilovatvalandę. Nors Druskininkų savivaldybės taryba nutarusi, kad šiluma kurorte turi pigti dviem centais ir taip gyventojai per sezoną sutaupytų apie 500–600 litų.
Pasak savivaldybės atstovų, kainų ir energetikos kontrolės komisija atsižvelgė tik į vieną argumentą – atrado per didelį „Litesko“ Druskininkų šilumos pelną ir jį sumažino, dėl to šilumos kaina nuo balandžio turėtų mažėti puse cento.
„Tai investicija į rezervinio kuro pakeitimą į skalūnų alyvą. Kaip žinote, mazutas turi fizikinę savybę: turi būti žiemą šildomas tam, kad jį būtų galima prireikus panaudoti šilumos gamyboje. Tas kiekis, sunaudojamas mazuto šildymui, turi būti išimtas iš šilumos kainos ir ji turi būti atitinkamai sumažinta. Komisija nepanoro šitų argumentų išgirsti“, – sako Druskininkų savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Jakelevičius.
Anot savivaldybės, šilumos kaina turi mažėti ir dėl to, kad kainų komisija ją pernai nustatė pavėluotai ir ši galiojo trimis mėnesiais ilgiau nei turėjo, dėl to esą išaugo Druskininkų šilumos Ūkiu besirūpinančio „Litesko“ pelnas.
„Mūsų skaičiavimais įmonė gavo papildomai gavo 600–700 tūkstančius litų pajamų. Klausimas, kam atstovauja komisija: ar tiekėjams, ar vartotojams. Mums belieka vienintelis kelias –tiesos ieškoti teismuose“, – sako M. Jeskelevičius.
Pasak kainų komisijos, šilumos kaina Druskininkuose pagal vietos politikų norus galėtų mažėti įgyvendinus tam tikrus projektus, numatytus perspektyviniame plane.
„Pirmiausia tai rezervinio kuro planai, kūrenimas pigesniu kuru, kas įvyks šių metų pabaigoje. Kitais metais bus realizuotas projektas diegiant biokuro jėgainę, tai ir yra realūs projektai, kurie leis sumažinti kainą“, – teigia Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkės pavaduotojas Danas Janulionis.
Druskininkų gyventojai, vieni daugiausiai mokančių už šilumą Lietuvoje, moka panašiai tiek, kiek ir kauniečiai.