„2000-aisais pateiktas miesto vystymosi projektas yra sėkmingai vykdomas praktiškai šimtu procentų. Šie projektai, kurie galbūt atrodė rizikingi, visiškai atsipirko ir padėjo miestui tapti nesezoniniu kurortu. Tai atvėrė daugiau galimybių plėtrai ir sėkmei, pritraukiant vietos ir užsienio turistų“, – sakė R. Malinauskas.
Remiantis statistikos departamento duomenimis, per paskutinius keletą metų Druskininkuose turistų skaičius išaugo maždaug trečdaliu – iki 237 tūkst. Kurorte vienu metu apgyvendinimo sektoriuje gali apsistoti 7,5 tūkst. Žmonių. Mieste yra 9 sanatorijos, 17 viešbučių, 17 nakvynės namų ir 300 nuomojamų privačių butų.
Visus metus veikiantis paplūdimys
Druskininkuose kasmet renovuojamas tai vienas, tai kitas parkas, gerinama transporto infrastruktūra. Anot R. Malinausko, atsipirko net toks daugumoje miestų nuostolingas įrenginys kaip šviečiantis fontanas, vandens sroves leidžiantis pagal skambančią muziką. Fontano, kuriame už 10 litų galima užsakyti mėgstamą dainą, paslauga kasdien pasinaudoja per tūkstantį žmonių.
Artimiausiuose miesto planuose – atgaivinti šimtmečio senumo sveikatinimosi paslaugas, renovuoti sveikatingumo parką. Pastarajam projektui iš Europos sąjungos lėšų skirti 4 mln. litų. Parką miesto centre su sniego arena jungs modernus keltuvas, per kelias minutes nukelsiantis iš sniego arenos iki miesto centro prieigų. Parko ir keltuvo projektą ketinama baigti per 1,5 metų.
Kitas ambicingas projektas – Druskininkų vandens parko rekonstrukcija. Ant vandens parko stogo planuojama padaryti modernų paplūdimį su dirbtine jūra, kopomis ir molu, veiksiantį visus metus. Paplūdimyje bus ir smėlis, ir modernūs gultai, ir tinklinio aikštelė. Projektas turėtų būti baigtas iki kitų metų pavasario.
170 metrų vėjo greitį bus galima pajusti aerodinaminiame tunelyje. Arčiausiai tokią pramogą galima išbandyti tik Rusijoje ir Vokietijoje. Panašus įrenginys yra ir Latvijoje, tačiau neprilygsta savo dydžiu. Vienas planuojamų projektų Druskininkuose – didelio, atskiroje teritorijoje įsikursiančio konferencijų centro statybos. Tačiau šiam užmojui kol kas nėra skirtas finansavimas. Taip pat ketinama rekonstruoti Druskininkų aerodromą.
Turistų magnetas
„Snow Arena“ yra vienas įdomiausių projektų, įgyvendintų Druskininkuose, kuris, pasak mero, davė miestui didelę pridėtinę vertę, jau nekalbant apie didžiulius turistų srautus.
Anot „Snow Arenos“ administratorių (objektas priklauso miesto savivaldybei), per pirmąjį sezoną arenoje apsilankė beveik visa Europa – turistai lankosi iš įvairiausių pasaulio šalių. Be vidutiniškai tūkstančio lankytojų per dieną, Andrius Stasiukynas, „Snow Arena“ generalinis direktorius, džiaugiasi galimybe organizuoti slidinėjimo varžybas. Jų metu arenoje apsilanko sportininkai ir mėgėjai iš visos Europos.
Vienintelėje sniego arenoje Lietuvoje neseniai įrengtas dar vienas modernus keltuvas, kuris leidžia išvengti pradėjusių kauptis eilių prie slidinėjimo trasų. Dabar per valandą pakilti gali apie 2 tūkst. žmonių.
Trukdo biurokratija
Anot Druskininkų mero, dažnai aktyvesnėms investicijoms trukdo biurokratiniai sunkumai. „Šio (sniego arenos) sklypo paskirtį pakeisti užtruko trejus metus. Tai apie kokias mes investicijas kalbame? Užsienio investuotojus tai labai gąsdina“, – sakė R. Malinauskas.
Jo teigimu, jei žemės paskirties pakeitimo tvarka būtų tokia kaip Gruzijoje, kur viskas sutvarkoma per kelias dienas, miestas sulauktų didesnių investicijų iš užsienio.