Pasak jo, oligopolijoms padeda ir valstybė viešųjų pirkimų konkursuose vis dažniau suformuluodama užsakymus didelėms įmonėms.
„Dažniausiai darbai būna parduodami viešuosiuose pirkimuose stambesnėms įmonėms, turinčioms didesnį įstatinį kapitalą, geresnę techniką, daugiau specialistų. Rinkoje šiuo metu išsilaikyti yra sudėtinga, jei nesi didelis, neturi investuotojų iš užsienio“, - laidoje „Verslo ritmu“ sakė M. Baliuckas.
Verslininkas neabejoja, kad greitai mažesnių įmonių kai kuriuose net ir labai nišiniuose rinkos segmentuose nebeliks visai, todėl sumažėjus konkurencijai ir rinkoje įsitvirtinus keliems stambiems žaidėjams – paslaugų kainos vėl išaugs.
„Prognozuojame, kad rinkoje, išnykus smulkiesiems, kaip mes save vadiname, konkurencija bus mažesnė, ir darbų kainos augs“, - tvirtino M. Baliuckas.
Pasak pašnekovo, dabar didelės įmonės nesibodi net ir mažai pelningų elektros montavimo darbų, kai prieš keletą metų medžiodavo tik stambius užsakymus.
„Kažkada ta veikla, kuria mes užsiiminėjome, didžiosioms įmonėms buvo per smulku, jos visiškai nesidomėjo naujų vartotojų pajungimu, smulkiųjų kabelių tiesimu. Didžiosios įmonės dominavo galingų pastočių konstrukcijose, linijų tiesime. Dabar jos ima viską“, - teigė jis.
Elektros tinklų specialistas M. Baliuckas pastebi, kad situacija elektros tiekimo kokybės srityje gerėja – fiksuojama vis mažiau gedimų, nors gana dažnas elektros dingimas kaime dar įprastas reiškinys Lietuvoje:
„Situacija labai stipriai gerėja, kad gyvenvietėse, kaimuose yra demontuojamos oro linijos, kurios buvo nepatikimos atmosferos pokyčiams, audroms ir t.t. Dabar kabeliai yra po žeme, ir gedimų mažėja, bet dar yra daug veiklos...“
Norint gerinti elektros tiekimo patikimumą esą reikėtų tik didesnių investicijų, o elektros instaliacijos technologijos šiandien yra smarkiai pažengusios į priekį, kad užtikrintų energijos tiekimo patikimumą.
„Labai stipriai pasikeitė technologijos – dabar jos yra europietiškos, gabaritai mažesni, kiekvieną kartą reikia mokytis, kad prisiraikytume. Labai atsižvelgiama į darbų saugą, taip pat reikalaujama didelių investicijų į šiuos dalykus“, - nurodė M. Baliuckas.
M. Baliucko teigimu, siekiant, kad elektra dingtų rečiau, reikėtų nugriauti stulpus, nuimti laidus ir visą reikiamą įrangą sudėti po žeme.