Maždaug 10 tūkst. Didžiosios Britanijos medicinos sistemos darbuotojų neteks darbo dėl reformos, kuria siekiama sumažinti Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos išlaidas, pranešė profesinės sąjungos „Karališkasis slaugos koledžas“ ( Royal College of Nursing) vadovas Piteris Karteris (Peter Carter), kuriuo remiasi laikraštis „The Daily Telegraph“.
P. Karterio teigimu, mažinant Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos išlaidas, siekiama per ateinančius ketverius metus sutaupyti 15–20 mlrd. svarų sterlingų. Išlaidas karpyti ketinama mažinant etatų skaičių bei į darbą priimamų žmonių skaičių, įskaitant ir žmones, priimamus į pensijon išėjusių medikų vietą.
Nepaisant valdžios pažadų, kad karpymai nepalies pirmosios grandies darbuotojų – gydytojų ir medicinos seserų, „Karališkasis slaugos koledžas“ turi duomenų, jog ketinama atleisti 10 tūkst. tokias pareigas užimančių žmonių. Ir duomenys gauti tik iš šimto teritorinių Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos padalinių, o jų yra 400.
P. Karteris kritikuoja Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybą ir dėl netikslingų išlaidų, vadina tarnybos politiką „taupymu smulkmenose, išlaidaujant dideliuose dalykuose“. Jis pabrėžė, kad valdžios planai turės neigiamos įtakos gyventojams.