Naujausiais „Sodros“ skaičiavimais, iki sausio 29 dienos buvo išduota 288 tūkstančiai nedarbingumo pažymėjimų. Palyginti, gruodį jų skaičius siekė 240 tūkstančių.
Lapkritį ir gruodį vidutiniškai per savaitę buvo išduodama po 50–60 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų.
Kaip skelbia „Sodra“, praėjusiais metais peršalimo ligų epidemija Lietuvoje piką buvo pasiekusi vasario viduryje. Tuo metu per mėnesį išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius pasiekė net 340 tūkstančių.
Gyventojams primenama, kad užpuolus ligai kiekvienas apdraustasis socialiniu draudimu, tiek dirbantis įprastai, tiek užsiimantis savarankiška veikla, gali gauti ligos išmoką.
Dėl nuo šių metų įsigaliojusios mokesčių reformos, kuomet buvo sujungti darbuotojo ir darbdavio mokami mokesčiai, visų šalies dirbančiųjų alga „ant popieriaus“ padidėjo 1,289 karto. Dėl to pasikeitė ir „Sodros“ išmokų dydis. Kitaip tariant, ankstesni išmokų dydžiai dalinami iš 1,289.
Pagal naujausią tvarką, už pirmas dvi ligos dienas iki 100 proc. buvusių pajamų kompensaciją moka darbdavys, o nuo trečios dienos – 62,06 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio išmoką moka „Sodra“. Iki reformos nuo trečios dienos buvo mokama 80 proc. dydžio išmoka.
Ligos išmokos mokamos ir slaugant šeimos narį – vaiką ar sutuoktinį. Tokiu atveju nuo pat pirmos dienos 65,94 proc. išmoką moka „Sodra“.
Biuletenį duoda ir telefonu
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad tose teritorijose, kuriose yra paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu.
Tokiais atvejais biuletenis pradeda galioti nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui.
Sergančiajam paskambinus į savo polikliniką, paciento sveikatos istorijoje gydytojas surašo jo nusiskundimus ir suteikia gydymo rekomendacijas.
Šį pirmadienį gripo epidemija Lietuvoje nusinešė dar dviejų žmonių gyvybes. Iš viso nuo metų pradžios dėl gripo sukeltų komplikacijų jau mirė 12 žmonių.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiuo metu iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė devyniolikoje.