Trečiadienį Šveicarijos Davoso kalnų kurorte prasidėjusio pasaulio ekonomikos forumo dalyviai 2011 m. prognozuoja pasaulio ekonomikos atsigavimą, praneša BBC.
Tačiau, anot Davose susirinkusių ekonomistų ir verslo lyderių, sparčiausiai augs tik besivystančių rinkų, tokių kaip Kinija, Indija ir Brazilija, ekonomikos.
Taip pat prognozuojamas stiprus Jungtinių Valstijų ir Vokietijos ekonomikų augimas, tuo tarpu kitos išsivysčiusios ekonomikos padarys kur kas menkesnę pažangą.
Ekonomikos ekspertai įspėjo, kad infliacija, protekcionizmas bei įsiskolinimai gali kliudyti šalių ekonomikų augimui.
Pirmąją forumo dieną vykęs posėdis dėl ekonominės padėties buvo pats optimistiškiausias nuo finansinės krizės pradžios 2007 m.
Net pesimizmu garsėjantis Niujorko universiteto profesorius Nourielis Roubinis kalbėjo apie situaciją, kai turime „pustuštę ir puspilnę stiklinę“. Jis pažymėjo, kad tiek besivystančios, tiek išsivysčiusios ekonomikos rodo „pirmuosius spartesnio augimo ženklus“.
Tačiau N. Roubinis įspėjo ir apie „galimus neigiamus veiksnius“. Jo teigimu, Didžiosios Britanijos ekonomikos sulėtėjimas ir euro zonos problemos parodė, kad krizė dar nesibaigė, o daugelis pažengusių ekonomikų ateityje fiksuos tik „lėtą augimą“.