Remiantis Kelių transporto priemonių registro duomenimis, per pirmuosius 5 šių metų mėnesius pirmą kartą „Regitroje“ buvo įregistruota beveik 18,9 tūkst. naujų lengvųjų automobilių, o naudotų – apie 74,4 tūkst. Palyginus su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, šis skaičius išaugo apie 17 proc.
„Pastebime tendenciją, jog iš užsienio atkeliavusių automobilių įregistruojama vis daugiau. Todėl norime priminti jų savininkams, kad juos savo vardu galima įregistruoti tik atvykus į „Regitros“ padalinį. Čia duomenų bazėse patikrinsime informaciją apie transporto priemonę, taip pat atliksime autentiškumo patikrinimą. Kitaip tariant, specialistai automobilį apžiūrės fiziškai bei užfiksuos jį nuotraukose, kadangi jis dar niekada nebuvo registruotas Lietuvoje. Registracijos procedūra nėra ilga, tačiau taupantiems savo laiką tikrai patariame planuoti savo apsilankymą ir registruotis iš anksto, nes tokiu būdu nereikės laukti „gyvoje“ eilėje“, – sako „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.
Vis dėlto, jei automobilis jau buvo registruotas Lietuvoje, vykti tokiu atveju į „Regitros“ padalinį nereikia, nes jį savo vardu galima užregistruoti tiesiog internetu.
Ko nepamiršti atvykstant įregistruoti automobilio?
Nusipirkus automobilį iš užsienio ir norint jį įregistruoti, į „Regitrą“ automobilį kartu su kilmės dokumentu reikės pateikti transporto priemonės tapatumui nustatyti. Tuo atveju, kai automobilis perkamas ne iš Europos ekonominei erdvei (EEE) priklausančios valstybės, papildomai reikės ir ekspertų išvados (techninės ekspertizės įmonės) bei muitinės procedūrų atlikimą patvirtinančio dokumento.
Be šių dokumentų bus paprašyta pateikti asmens tapatybės arba atstovavimą patvirtinantį dokumentą, automobilio pirkimo–pardavimo sutartį ar kitą įsigijimą patvirtinantį dokumentą. Kad su tokia transporto priemone būtų galima dalyvauti viešajame eisme, reikės pasirūpinti ir transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu bei technine apžiūra.