• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei per darbo pokalbį jus suglumino koks nors klausimas – apsimetinėkite. Taip daryti patariama remiantis Harvardo universitete atliktu tyrimu.

REKLAMA
REKLAMA

Turėsite daugiau galimybių palikti gerą įspūdį, jei į klausimus atsakinėsite iškalbingai, nors ir netiksliai, nei nesąžiningai ir be išraiškos.

REKLAMA

Du Harvardo universiteto mokslininkai ištyrė, kad asmens patrauklumas didėja, kai jis raiškiau kalba. Per tyrimą buvo rodoma filmuota medžiaga iš politinių debatų. Pirmajame kandidatas atsakinėjo į jam pateiktus klausimus tiksliai ir rišliai. Antrajame – atsakinėjo į panašius klausimus, o per trečiąjį – atsakinėjo tiksliau, tačiau nerišliai.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo subjektai nepastebėjo, kad kandidatas atsakinėjo į panašius klausimus, o jo patrauklumas nukrito vos viena dešimtąja. Tačiau, kai kandidatas atsakinėjo tiksliai ir nerišliai, jis sudarė ne tokį palankų įspūdį. Auditorija taip pat neprisiminė, ar kandidatas išsisukinėjo nuo panašių klausimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, einantiems į darbo pokalbius mokslininkai pataria žinoti, kad darbdaviai gali neprisiminti, ar jūs vengiate kai kurių klausimų, jei į juos atsakinėsite išraiškingai. Daugelis debatų nugalėtojų žino, kad žmonės vertina stilių labiau už turinį ir jie bus linkę vertinti jus palankiau, jei kalbėsite taip, lyg viską žinotumėte, nors tai ir nebus tiesa.

REKLAMA

Personalo atrankos įmonės taip pat ieško būtent tokių žmonių. Sugebėjimas grakščiai atsakyti į bet kurį klausimą, net jei nesate užtikrintas atsakymu, padės jums įtikinti juos šaltakraujiškumu.

Jei pokalbio metu norite būti ramus, prieš atsakinėdamas į kiekvieną klausimą turėtumėte suskaičiuoti iki 3 ir praktikuotis darbo pokalbius prieš veidrodį. Dar geriau, jei įrašytumėte savo pokalbį ir vėliau panagrinėtumėte, kaip greitai jūs kalbate, ir kaip reaguojate į netikėtus klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų