Nuo pat ryto kamuoja įkyrūs pranešimai apie naują elektroninį laišką, per susitikimus tenka atsakinėti į žinutes išmaniajame telefone, darbo metu nuolatos knieti patikrinti „Facebook“ naujienas.
Likus valandai iki darbo pabaigos suprantate, kad nepavyko padaryti nė pusės darbų, kuriuos suplanavote ryte. Padėtis pasitaisytų, jeigu darbo metu vadovautumėtės vos keliomis auksinėmis taisyklėmis, rašo „Inc.“
Pirmiausia reikia atlikti svarbiausius darbus. Rytas yra darbingiausia dienos dalis, todėl šiuo paros metu verta susidaryti dienos planą ir atlikti tuos darbus, kurie yra svarbiausi ir kuriems reikia sutelkti didžiausią dėmesį. Įveikus šias užduotis nuo jūsų pečių nusiris didžiulė našta ir likusi dienos dalis atrodys tarsi pavasarinė iškyla.
Skaidykite didelius darbus. Dideli projektai išsitęsia, atima daugybę jėgų ir prireikia kantrybės. Tokius darbus atidėliojant neišvengiamai vėluojama atlikti laiku. Išskaidykite didžiuosius projektus į mažesnius, laiku įveikę atskirą užduotį nejausite streso ir atliksite visą projektą dar nesibaigus terminui.
Sutelkite dėmesį. Susirinkimuose ir susitikimuose atsiribokite nuo mobiliųjų technologijų ir visą dėmesį sutelkite į diskusijas. Priešingu atveju praleisite pro ausis dalį informacijos ir būsite priversti gaišinti kolegų laiką. Manote, kad kai kurie susirinkimai tėra tuščias laiko švaistymas, tuomet kodėl juose lankotės?
Elektroninis paštas gali palaukti. Reaguoti į laiškus laiku yra svarbu, tačiau nebūtina pulti skaityti korespondecijos, vos ši atsiduria pašto dėžutėje. 60 ar 90 min. susitelkite tik į darbą, o tuomet patikrinkite, ar niekas jūsų nepasigedo elektroninėje erdvėje.
Užsirašinėkite. Vos į galvą šauna puiki mintis ar užduotis, kurią reikės įvykdyti, – užsirašykite. Daugelio gyvenimas yra intensyvus, todėl neišvengiamai ką nors pamirštame.
Poilsis. Dirbant kas valandą ar dvi būtina daryti penkių minučių pertraukėles. Tačiau dar svarbiau tinkamai pailsėti vakare ir savaitgaliais.