Ketvitadienį Seime teikiamas Darbuotojų maitinimo įstatymo projektas, kurio tikslas – įdiegti sistemą, skatinančią darbdavius savanoriškai teikti socialinę paramą savo darbuotojams.
Lengvai apskaitoma maisto kuponų sistema yra labai populiari daugelyje šalių ir plačiai naudojama atsakingo verslo idėjas palaikančiose įmonėse. Įmonių darbuotojai didžiąją laiko dalį praleisdami darbe, ne visada gali laiku ir visaverčiai pavalgyti. Maisto kuponų sistemos įdiegimas ir taikoma nuolaidų sistema leistų darbdaviams geriau pasirūpinti savo darbuotojų gerove, o darbuotojams leistų sumažinti jų išlaidas maistui.
Darbuotojų maitinimo įstatymo projektu diegiama sistema yra ypatingai aktuali smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, kuriose dirba absoliuti dauguma Lietuvos dirbančiųjų ir kurios neturi galimybių savarankiškai organizuoti savo darbuotojų maitinimą ar net turėti savas valgyklas.
Naujajam įstatymo projektui pritaria ir jį remia daugelis verslo asociacijų ir Nacionalinio atsakingo įmonių tinklo narių. Projektas atitinka Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo Global Compact principus, skatinančius atsakingo verslo idėją.
"Palyginus smulkaus ir vidutinio verslo aplinką Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse, akivaizdu, jog mūsų verslininkai turi mažiau galimybių gerinti savo darbuotojų darbo sąlygas. Mes džiaugsimės, jei ir mums valstybė sukurs palankesnes sąlygas skatinti savo darbuotojus,- teigia UAB "Elektrobalt" generalinis direktorius Algimantas Andriušis.
ES šalyse jau senokai galioja mokesčių sistema, leidžianti darbdaviui skirti lėšų savo darbuotojų maitinimui ir tuo pačiu nepatirti nuostolių, kurie galėtų turėti įtakos verslo plėtrai. Galima paminėti Vengriją, kurioje maisto kuponų programa veikia jau 12 metų. Pastaruoju metu ir Lietuvoje įmonės naudoja papildomas darbuotojų skatinimo priemones, tačiau tokios išlaidos yra apmokestinamos.
Maisto kuponų sistema labai populiari ir plačiai naudojama atsakingo verslo idėjas palaikančiose įmonėse jau 31 pasaulio valstybėje.