Informaciją parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas
Prognozuojama, kad Europoje skelbiami rodikliai šią savaitę toliau nedžiugins. Euro zonos pramonė rugsėjį, prognozuojama, traukėsi.
„Danske Bank“ analitikai mano, kad po prastų Vokietijos pramonės produkcijos duomenų (4 proc. kritimas), antradienį skelbiamas euro zonos pramonės produkcijos pokytis bus neigiamas – tikimasi 0,7 proc. mažėjimo, palyginti su praėjusiu mėnesiu.
Antradienį taip pat bus paskelbtas Vokietijos ZEW verslo lūkesčių indeksas, kuris jau kurį laiką demonstruoja neigiamas tendencijas. „Danske Bank“ analitikų nuomone, ir spalį bus fiksuotas mažėjimas – indeksas nuo 6,9 nukris iki 2,8.
JAV – dėmesys biržos įmonėms
Trečiadienį bus skelbiami JAV mažmeninės prekybos duomenys už rugsėjo mėnesį. Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, „Danske Bank“ prognozuoja 0,2 proc. vartojimo smukimą. Vasarą demonstruotas spartus augimas, manoma, jau „išsikvėpė“.
Kitas rodiklis, kuris paaiškės šią savaitę – Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas. Tikėtina, kad jis išliks nepakitęs – krentančios naftos kainos kaip pozityvus veiksnys turėtų atsverti prastėjančias vartotojų nuotaikas dėl Ebolos ir ISIS teroristinės organizacijos veiklos Irake ir Sirijoje.
JAV įsibėgės rezultatų skelbimo maratonas. Šią savaitę 2014 metų trečiojo ketvirčio rezultatus skelbs didieji JAV bankai „JPMorgan Chase“, „Wells Fargo“, „Citigroup“, „Bank of America“, „Morgan Stanley“, IT milžinės „Intel“, „Google“ ir AMD.
Ketvirtinius rezultatus taip pat skelbs „Johnson & Johnson“, „General Electrics“ bei „Philip Morris“. Infliacija Kinijoje trauksis
Kinija šią savaitę skelbs rugsėjo mėnesio infliaciją, kurią taip pat veiks pasaulyje kritusios energetinių žaliavų kainos. Manoma, kad indeksas kris nuo 2 proc. iki 1,8 procento.