Kiekvienas jų nori ir tai yra bene lengviausias dalykas, kurį galite suteikti. Be to išgirsti pagyrimą tiesiogiai iš vadovo lūpų reiškia kur kas daugiau nei gali pasirodyti. Negailėkite pagyrų bet kokiam progresui, kurį pasiekė jūsų komandos nariai. Kai nesunkiai galėsite išsakyti pagyras darbuotojams akis į akį, pamėginkite pagirti juos visų akivaizdoje.
Atsisakykite vadybininkų.
Ar galėtumėte pagalvoti apie projektus be projektų vadovų? Tai gali pasirodyti neįmanoma, tačiau siūlome pabandyti. Nustebsite, kokių rezultatų galite pasiekti atsisakę projektų vadovų ir leidę savo personalui dirbti išvien, o ne kiekvienam atsiskaitant individualiai. Iš kitos pusės, juk blogiau už vadovo nuvylimą gali būti tik visos komandos nuvylimas. Leidus darbuotojams dirbti kartu komandoje, vienodame lygyje su kitais kolegomis, galima sukurti geresnius projektus per trumpesnį laiką. Darbuotojai anksčiau ateis į darbą, ilgiau užsibus pasibaigus darbo dienai ir skirs daugiau pastangų problemų sprendimui.
Savo idėjas paverskite darbuotojų idėjomis.
Žmonėms nepatinka, kai jiems nurodinėjama, ką reikia padaryti. Vietoj to, kad sakytumėte, ko norite kad būtų padaryta, paklauskite jų taip, kad jie pasijaustų, jog tai jiems kilo ši idėja. „Aš norėčiau, kad tai padarytum tokiu būdu“ tampa „Ar manai, kad būtų gerai, jei padarytumėme taip?“
Niekada nekritikuokite ir netaisykite.
Niekas nenori išgirsti, kad padarė kažką neteisingai. Jei ieškote demotyvacijos, tuomet tai tinkamas būdas. Pabandykite netiesioginiu būdu paskatinti darbuotojus tobulėti, mokytis iš savo klaidų ir jas ištaisyti. Klauskite jų: „Ar tai buvo geriausias būdas išspręsti problemą? Kodėl ne? Ar turi idėjų, kaip buvo galima padaryti kitaip?“ Tokiu būdu sukursite dialogą, o ne vien tik baksnosite pirštais.
Paverskite visus lyderiais.
Išryškinkite geriausių savo darbuotojų stripriąsias puses ir leiskite jiem žinoti, kad dėl jų meistriškumo norite, jog jie taptu pavyzdžiu kitiems. Taip aukštai iškelsite kartelę ir juos motyvuos siekis išlaikyti savo kaip lyderio reputaciją.
Bent kartą per savaitę pasikvieskite darbuotoją pietų.
Nustebinkite juos. Nereikia oficialaus pareiškimo, kad pradedate naują politiką. Tiesiog prieikite prie vieno iš savo darbuotojų ir pasikvieskite kartu papietauti. Tai yra lengvas būdas priminti jiems, kad pastebite ir vertinate jų darbą.
Suteikite pripažinimą ir nedidelį atlygį.
Šiuos du dalykus galite atlikti įvairiausiomis formomus: per kompanijos susitikimą garsiai pagirkite ką nors už jų pasiekimus. Suorganizuokite varžybas ir ant lentos visiems matomoje vietoje fiksuokite jų rezultatus. Apčiuopiamas atlygis, kuris neprivestų jūsų įmonės į bankrotą, taip pat gali padėti. Pamėginkite palepinti savo darbuotojus pietumis, trofėjais, pakvietimais į spa ar kitokiais apdovanojimais.
Organizuokite įmonės vakarėlius.
Darbų atlikimas vienoje grupėje gali atnešti sėkmę. Surenkite bendrą pikniką, organizuokite gimtadienių šventimą, paskelbkite laimės valandas. Nelaukite iki atostogų, kad visa tai padarytumėte. Organizuokite šiuos renginius visus metus, kad primintumėte savo personalui, jog esate vieninga komanda.
Dalinkitės tiek džiaugsmais, tiek vargais.
Jei įmonei sekasi – švęskite. Tai yra geriausias metas visiems pranešti, kad esate dėkingas už jų sunkų darbą. Pademonstruokite jiems, kaip galite toli pažengti, kai darbuotojai prisideda prie jūsų įmonės sėkmės. Jei rezultatai nuvylė, taip pat pasidalinkite šiomis negandomis. Jei tikitės gerų rezultatų, jūsų komanda nusipelnė žinoti, kokioje padėtyje yra visa įmonė. Būkite nuoširdus ir atviras.